V Bratislave nasnežilo a na Kolibe bola hlava na hlave. Komentár ministra Krajčího prekvapil

Rúška váčšina ľudí mala nasadené, horšie to už bolo s rozostupmi.

V Bratislave napadol prvý sneh. V čase lockdownu veľa obyvateľov hlavného mesta využilo výnimku a zamierilo aj so sánkami na najbližší kopec - a tak sa všetci stretli na Kolibe. To spôsobilo menší parkovací kolaps, na ktorý upozornila mestská časť. Napriek tomu však minister zdravotníctva pobyt v prírode schvaľuje pod podmienkou, že ľudia majú rúška a dodržiavajú rozostupy.

Pozrite si reportáž


Už cestou na Kolibu bolo jasné, že zaparkovať bude veľký problém. Na mieste sa potvrdilo varovanie starostu Nového Mesta:

"Priznám sa, že tak plné svahy som ešte nevidel. K tomu sa pridala i hmla. Ľudia sú doslova všade. Preto si radšej vyberte iné miesto na prechádzku a ak už sa chystáte na Kamzík autom, skúste ho prosím nechať nižšie a hore si to vyjdite cestičkou cez les," napísal Rudolf Kusý.

Starostove slová Bratislavčania veľmi nevypočuli. Mestská polícia otáčala jedno auto za druhým.

Tí, ktorí sa napokon dostali hore sa dočkali vytúženej odmeny. Prvýkrát v zimnej sezóne sa mohli sánkovať.

Na Kolibe bolo v čase našej návštevy naozaj husto. Svah bol plný malých detí a ich rodičov, ktorí chceli deťom dopriať prvý sneh sezóny. Z lockdownu má pobyt v prírode výnimku a schválil ho aj minister zdravotníctva.

"Treba si uvedomiť, že chodiť do prírody je dobrá vec. Ja by som chcel možno teraz aj upokojiť tú hystériu, že keď sú ľudia sú niekde vonku, tak je to zle. V mestských častiach niekedy naozaj tých možností byť v prírode nie je veľa. Ale pokiaľ ľudia dodržia rozostupy dva metre a budú mať na sebe rúška, je to plne v poriadku a takýmto spôsobom sa vírus nešíri," tvrdí minister Krajčí-

Minister zároveň upozorňuje, že aj pri pobyte v prírode treba dodržiavať rozostupy a nosenie rúšok. V čase našej návštevy väčšina ľudí rúško na sebe mala, horšie to už bolo s rozostupmi.

Celé Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TVNOVINY

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kamzík

Dôležité udalosti