Nielen bezcitný, ale aj neschopný. Je načase odvolať Sulíka, vyzýva Pollák z OĽaNO

Filip a Marta
https://videoarchiv.markiza.sk/video/sestricky/bonus/6605-sestricky-filip-odkopol-primarku-martu Zdroj: TASR

Europoslanec tvrdí, že minister zľahčuje situáciu a pred očami má iba čísla.

Europoslanec za vládne hnutie OĽaNO Peter Pollák ostro kritizoval ministra hospodárstva za SaS Richarda Sulíka. Podľa neho ukázal nielen to, že je bez akejkoľvek emócie, ale chýba mu aj racionálny prístup. „Proste v plnej nahote ukázal, že je neschopný,“ uviedol Pollák na sociálnej sieti.

Pollák píše, že Sulík zľahčoval vládne opatrenia, pred očami má iba čísla a kým unavení lekári bojovali o životy ľudí, minister „zbieral percentá ľúbivými vyhláseniami, napríklad o tom, že treba otvárať reštaurácie“.

Vrchol Sulíkovej drzosti bolo podľa europoslanca sabotovanie nákupu antigénových testov, ktoré dorazili práve dnes. „Vyše mesiaca sa zahrával s ohňom a ignoroval rozhodnutie celej vlády o ich nákupe, ktorým by sme zachránili množstvo ľudských životov,“ píše Pollák.

„V čase, keď všetci kompetentní bojovali s koronavírusom, on ležal na exotických dovolenkách. Byť na Dubaji v čase, keď prežíva Slovensko najväčšiu krízu, môže iba človek bez citu, emócií, EQ,“ tvrdí europoslanec. Dodal, že je načase, aby sa premiér zamyslel nad jeho odvolaním.

Ešte skôr na Facebooku opäť kritizoval Sulíka a dodávku testov aj Igor Matovič. „Katastrova v nemocniciach. Tisícky mŕtvych ... ale pán minister to má totálne na háku a nie je prítomný už na štvrtom zasadnutí vlády od 16. decembra v rade. A tak, kým pán doktor Dubaj ako riaditeľ nemocnice v Nitre vedie tím zúfalých zdravotníkov, ktorí z posledných síl zachraňujú životy zbytočne nakazených ľudí ... pán minister “zaslúžene” oddychuje ... v Dubaji,“ uviedol Matovič.

Sulík na Facebooku uverejnil fotografiu krabíc s dovezenými testami. Napísal, že sa „hlási z Bratislavy“. Vysvetlil, že Vianoce a Nový rok trávil s rodinou v zahraničí, „plne v súlade s platnými epidemiologickými pravidlami“.

Uviedol, že fyzická prítomnosť ministra hospodárstva na epidemiologickej situácii krajiny nič nezmení a na ministerstve ho plne nahradil štátny tajomník Ján Oravec spolu s kolegami.

Prečítajte si tiež:

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Peter Pollák

Dôležité udalosti