Prečo by ste mali piť zázvorový čaj? Toto sú jeho pozitívne účinky

Logo amerického koncernu Pfizer v sídle spoločnosti v New Yorku.
Zdroj: colnihko/shutterstock.com

Poradíme vám, ako z neho pripraviť čaj.

Zázvorový čaj je veľmi zdravý a má veľa pozitívnych účinkov na ľudský organizmus. Ľudia ho zvyknú piť hlavne v zime, jeho konzumácia je však vhodná celoročne.

Pozitívne účinky zázvoru

Zázvor sa získava z rastliny zvanej zázvor pravý a je známy po celom svete. Má veľmi výraznú chuť a arómu. Okrem toho, že sa používa v kuchyni je vyhľadávaný aj ako prírodné liečivo. Zázvor obsahuje esenciálne oleje, vitamíny A, B, C a E, minerálne látky horčík, sodík, vápnik, železo, draslík a fosfor. Taktiež má pozitívne činky na trávenie, potláča pálenie záhy, nadúvanie, podporuje trávenie a chuť k jedlu.

Väčšina ľudí ho užíva ako prevenciu proti chrípke a nádche. Pomáha pri nevoľnosti, migréne a tiež podporuje ľudské telo v boji s rakovinou. Okrem iného má aj protizápalové účinky, posilňuje imunitu, stimuluje krvný obeh, pomáha s chudnutím, predchádza vzniku chronických ochorení dýchacích ciest, zmierňuje nevoľnosť pri cestovaní a počas tehotenstva a v neposlednom rade pôsobí aj ako afrodiziakum.

Prečítajte si aj: Chcete, aby vám vydržali vlašské orechy aj niekoľko rokov? Zavarte ich týmto spôsobom

Suma sumárum má naozaj neskutočne veľa priaznivých účinkov. Zázvor však nie je vhodný úplne pre každého. Vyhnúť by sa mu mali deti do dvoch rokov, ako aj dlhodobo chorí ľudia (napr. diabetici). V kombinácii s niektorými liekmi môže totižto spôsobovať zdravotné ťažkosti. Odporúčané množstvo zázvoru sú štyri gramy v čerstvom stave.

Príprava zázvorového čaju

Príprava zázvorového čaju je jednoduchá. Budete potrebovať jeden zázvor, liter vody a podľa chuti med a citrón. Z pripraveného koreňa si odrežte približne päť centimetrov dlhý koreň. Ten očistite a nastrúhajte na hrubom strúhadle. Zalejte ho vodou a dostaňte spolu so zázvorom do varu. Varte ho približne 15 minú.

Následne sceďte nálev a pridajte med a citrónovú šťavu. Zmiernia štipľavú chuť zázvoru. Aby ste zo zázvoru získali potrebné benefity, je nutné piť ho horúci. Ak chcete môžete pridať pri varení k zázvoru aj bylinky.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti