Jaroslava Haščáka už pustili z ilavského väzenia

O tomto kroku rozhodol Najvyšší súd, ktorý zrušil rozhodnutie Špecalizovaného trestného súdu.

Senát 4T Najvyššieho súdu na štvrtkovom (7. 1.) neverejnom zasadnutí zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu zo 4. decembra a rozhodol o prepustení spolumajiteľa Penty Jaroslava Haščáka na slobodu.

Médiá o tom informovala hovorkyňa súdu Alexandra Važanová s tým, že senát tak vyhovel sťažnosti jeho advokátov. Rovnaký verdikt senát vyniesol aj v prípade Dany Arpášovej. „Senát dospel k záveru, že existencia väzobných dôvodov u obvinených nie je daná,“ napísala hovorkyňa.

O stanovisko k prepusteniu sme požiadali aj advokátsku kanceláriu, ktorá Haščáka zastupuje. V reakcii Martin Škubla z kancelárie Škubla & Partneri s.r.o. napísal, že vítajú rozhodnutie senátu NS i to, že súd svojím rozhodnutím stotožnil s ich sťažnosťou voči väzbe.

„Od začiatku sme namietali, že väzobné stíhanie pána Haščáka je nezákonné a neopodstatnené. Viac to v tejto chvíli komentovať nebudeme, keďže nepoznáme odôvodnenie rozhodnutia Najvyššieho súdu,“ konštatoval Škubla.


Pre TV Markíza zároveň potvrdil, že Haščáka už prepustili z ilavskej väznice. Doplnil, že šéf Penty bude naďalej spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Haščáka obvinil policajný vyšetrovateľ z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Následne sa vzdal všetkých výkonných funkcií v Pente, obvinenia odmieta a mieni sa brániť. Polícia vzniesla obvinenia, ktoré majú súvisieť s kauzou Gorila, celkovo voči trom osobám.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách. Kauza, pre ktorú obvinili Haščáka, sa ťahá už 15 rokov

Celé Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Najvyšší súd

Dôležité udalosti