V Štrbe pochovala rodina Milana Lučanského, ľudia sa s ním lúčili aj v Bratislave

Z politikov prišiel na pohreb Robert Kaliňák aj Štefan Harabin.

V Štrbe pod Tatrami pochovali bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského. Okrem blízkej rodiny sa s ním prišlo rozlúčiť okolo 400 ľudí.

Pohrebu sa nezúčastnil ani jeden z najvyšších ústavných činiteľov. Prezidentka Zuzana Čaputová poslala rodine kondolenčný list a kyticu kvetov. Veniec poslal aj premiér Igor Matovič a predseda parlamentu Boris Kollár. Ten uviedol, že pohrebu by sa zúčastnil, keby nebola epidemiologická situácia taká vážna.

Z politikov prišiel do Štrby Robert Kaliňák, Štefan Harabin a niekoľko poslancov národnej rady. Každý, kto sa chcel zúčastniť pohrebu sa musel preukázať negatívnym PCR testom nie starším ako 12 hodín.

S nebohým generálom Lučanským sa verejnosť rozlúčila za zvuku sirén a prečítaním listu, ktorý mu adresovala jeho najmladšia dcéra Alexandra.

 

Spomienková akcia sa konala aj pred policajným prezídiom v Bratislave, na ktorej sa zúčastnilo zhruba dvesto ľudí. Na celú situáciu dohliadali policajti vrátane antikonfliktného tímu. Pôvodne avizovali príchod aj kotlebovci, ale nakoniec neprišli. Akcia sa zaobišla bez konfliktov a výtržností.


Rodina požiadala o výnimku

Dočasný policajný šéf Peter Kovařík vo štvrtok potvrdil, že rodina požiadala o výnimku, aby sa na pohrebe mohlo zúčastniť viac ľudí, ako je podľa platných nariadení. V súčasnosti sa môže na poslednej rozlúčke zúčastniť aj v exteriéri maximálne 6 ľudí.

Kovařík zároveň informoval, že polícia pripravuje opatrenia aj pred piatkovým pohrebom exprezidenta. Polícia bude kontrolovať, či ľudia na poslednej rozlúčke majú negatívne testy. „Nebude pritom stačiť ukázať esemesku," varoval.

Bývalý policajný prezident Lučanský zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa deň predtým vo väzbe pokúsil o samovraždu.

Celé Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Milan Lučanský

Dôležité udalosti