Kolíková a Mikulec majú aj po tragickej smrti M. Lučanského plnú podporu premiéra Matoviča

Cukrar zbankrotuje KOMPLET.jpg_bez_watermarku_1.jpg
Zdroj: TASR

Odmietajú politizáciu tejto nešťastnej udalosti.

Premiér Igor Matovič a členovia vlády vydali vyhlásenie, v ktorom vyjadrujú podporu ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej a ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi v prípade samovraždy Milana Lučanského.

Vo vyhlásení odmietajú politizáciu nešťastnej udalosti. Chcú vytvárať priestor pre vecnú a odbornú argumentáciu.

Celé znenie vyhlásenia:

„Vláda Slovenskej republiky vyjadruje plnú podporu ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej a ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi.

V ostatných dňoch sme svedkami množstva špekulácií a dezinformácií šíriacich sa v súvislosti s nešťastnou udalosťou, následkom ktorej zomrel bývalý policajný prezident.

Vláda sa po celý čas usiluje byť v danej veci zdržanlivá s cieľom ponechať ministerke spravodlivosti a ministrovi vnútra priestor na vecnú, odbornú argumentáciu. Vláda odmieta a jednoznačne odsudzuje politické zneužívanie tejto nešťastnej udalosti ako aj snahy vnášať do spoločnosti nepriateľské emócie. Vo svojom programovom vyhlásení sa zaviazala vždy hovoriť pravdu a konať čestne.

Aj v nadväznosti na uvedené považuje vláda za dôležité v tejto situácii vecné, odborné odkomunikovanie faktov a v tomto ohľade plne dôveruje ministerke spravodlivosti a ministrovi vnútra, ktorí sú kvalifikovanými odborníkmi vo svojich rezortoch a dokážu spoločnosti ponúknuť všetky potrebné a najmä overené a pravdivé informácie, podložené aj na výsledkoch nezávislého prešetrovania udalosti.

V tejto súvislosti vítame rozhodnutie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej vytvoriť širokú kontrolnú komisiu s cieľom objasniť okolnosti úmrtia gen. Milana Lučanského. Vláda zároveň nemá akýkoľvek dôvod spochybňovať doterajšie zistenia, ktoré vylučujú pochybenie alebo cudzie zavinenie vedúce k tejto nešťastnej udalosti.

Vláda Slovenskej republiky sa odmieta nechať vtiahnuť do politického zneužívania udalosti a účelového rozdeľovania spoločnosti. Bude sa naďalej naplno venovať plneniu programového vyhlásenia s cieľom zmeniť Slovensko na skutočne právny štát, kde si budeme všetci pred zákonom rovní a schopní pomáhať tým, ktorí našu pomoc potrebujú.

Na taký štát, v ktorom budeme radi pracovať, podnikať a žiť. Pre vládu Slovenskej republiky sú pri napĺňaní tohto cieľa ministerka spravodlivosti Mária Kolíková a minister vnútra Roman Mikulec nezastupiteľní."

Pod vyhlásenie sa okrem Matoviča podpísali aj Richard Sulík, Veronika Remišová, Štefan Holý, Eduard Heger, Andrej Doležal, Ján Mičovský, Jaroslav Naď, Ivan Korčok, Milan Krajniak, Ján Budaj, Branislav Gröhling, Natália Milanová a Marek Krajčí.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Milan Lučanský

Dôležité udalosti