Smrť Milana Lučanského sa stala sporným fenoménom, ktorý rozdeľuje spoločnosť

Milan Lučanský.
Zdroj: TASR

Polícia šíriace sa dezinformácie už vyhľadáva na sociálnych sieťach.

Smrť Milana Lučanského sa stala fenoménom, ktorý si žije svojím vlastným životom. O jeho zranení a neskoršom úmrtí sa ihneď na sociálnych sieťach objavovali mnohé alternatívne príbehy a ničím nepodložené informácie, ako sa to stalo. No a tieto vášne neutlmilo ani vysvetľovanie ministerky spravodlivosti či zverejnené dokumenty.

Milan Lučanský si v minulosti vyslúžil slávu bojovníka proti mafii. Po rokoch v polícii ho však vyšetrovateľ obvinil z prijímania úplatkov. V jednom skutku mal takto získať v priebehu niekoľkých mesiacov vyše pol milióna eur za to, že podľa vyšetrovateľa kryl trestnú činnosť člena zločineckej skupiny takáčovcov.

O tom, že mal brať peniaze, vypovedal nie jeden, ale minimálne štyria svedkovia. Generál bol v najprísnejšej kolúznej väzbe páve preto, aby svedkov neovplyvňoval. Samovraždou sa vyhol hrozbe potupného procesu aj ďalším následkom. Trestné stíhanie už voči nemu zastavili.

Prečítajte si aj: V Štrbe pochovala rodina Milana Lučanského, ľudia sa s ním lúčili aj v Bratislave

Podľa dôkazov a doteraz zverejnených informácií si jednoznačne na život siahol sám. Rôzne verzie o jeho smrti, ale aj o predchádzajúcom zranení oka, sa objavili takmer ihneď. No a pochybnosti neustali ani po zverejnení dokumentov z ministerstva spravodlivosti. Viacerí sa pýtali, prečo Lučanského presúvali z cely do cely.

„Pán Lučanský bol premiestňovaný z dôvodu toho, aby sme mali lepší prehľad o dianí pred jeho celou. Pri jeho umiestnení, keď bol dodaný do ústavu Prešov dňa 7.12., bol v cele, pred ktorou sme nemali podrobný kamerový záznam, z tohto dôvodu bol premiestňovaný,“ reagoval riaditeľ prešovského ústavu na výkon väzby Norbert Kundrák.

Zdroj: TASR

Kým kompetentní vysvetľujú, sociálne siete si žijú vlastným životom a mnohí tam ponúkajú rôzne údajne zaručené informácie. Najviac rezonovala tá, že policajného šéfa zbili bachari. Ďalšou je, že v čase Lučanského pobytu v Prešove tam bol aj bývalý boss Mikuláš Černák, ktorého zločiny práve nebohý policajný generál rozkrýval.

Niektorí zašli ešte ďalej a rozoberali, že Černák mal rukavice, lebo možno ukrýval zranené hánky. Riaditeľ prešovskej väznice tieto úvahy rázne odmieta.

Tieto pochybnosti zrejme vznikli z reálnej situácie - Mikuláš Černák totiž v Prešove bol, no nie vo väznici, ale na súde. Mal tam potvrdiť alibi svojmu bývalému šoférovi Slavomírovi Surovému.

Na súd ho priviedli 14. decembra - teda v čase, keď bol Milan Lučanský v trenčianskej nemocnici pre obvinených so zraneným okom.

Dočasný policajný prezident Peter Kovařík nám potvrdil, že šíriace sa dezinformácie vyhľadávajú na sociálnych sieťach aj iniciatívne. Mnohým môžu policajti zaklopať na dvere. „Už na tom pracujeme, preverujeme konkrétne mená,“ dodal.

Tému spracovala reportérka Zuzana Ferenčáková.

Celé Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Milan Lučanský

Dôležité udalosti