Nové Zámky nechcú skončiť ako Nitra, v okrese stopli predaj alkoholu cez okienko

S kamerou sme sa boli pozrieť, ako sa zákaz dodržiava.

Nechcú skončiť ako Nitra, a tak sprísnili opatrenia. Pre susedný okres Nové Zámky platí nová vyhláška. Zásadná zmena je najmä v zákaze okienkového predaja alkoholických nápojov.

Napriek zákazu vychádzania bola chuť na pohárik tvrdého či piva silnejšia. Väčšinou sa to neskončilo len pri jednom. Situácia sa natoľko zhoršovala, že regionálny hygienik prijal pre okres Nové Zámky od štvrtka (7. 1.) nové opatrenia.

„Definujú určité obmedzenia v rámci predaja určitých komodít zariadeniach verejného stravovania. Týka sa to hlavne alkoholických nápojov na priamy konzum, prípadne so sebou. Toto sme úplne zakázali,“ konštatoval regionálny hygienik Juraj Benko.

Zdá sa, že v Nových Zámkoch zatiaľ vyhlášku každý dodržiava. Výdajné okienka, ktoré boli ešte vo štvrtok otvorené, sú už dnes (piatok) zatvorené. „Tu ide o to, že štamgasti chodili z jedného zariadenia do druhého zariadenia a dostali sa do takého stavu, že sme ich doslova museli zbierať po uliciach v nočných hodinách,“ vysvetlil náčelník novozámockej mestskej polície Jozef Tököly.

Všetko robia hlavne pre to, aby ochránili okres pred tým, aby neskončili v takých číslach ako Nitra. „Mesto sa snaží a bude sa snažiť k tomu, aby sme eliminovali zlý stav tejto situácie, takže naozaj, prosím a vyzývam Novozámčanov, aby zostali doma a nešli zbytočne niekam, kam nemusia ísť,“ dodal druhý zástupca primátora Norbert Kádek.

Reportáž spracoval Marek Šilhavík.

Celé Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

NOVÉ ZÁMKY/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti