V Bratislavskom kraji platia výnimky zo zákazu hromadných podujatí, tu je ich prehľad

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Vyplýva to z vyhlášky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

Zákaz hromadných podujatí sa v Bratislavskom kraji nevzťahuje na športové podujatia registrovaných klubov za podmienok určených vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Pohreby, krsty a sobáše sa môžu konať s účasťou šiestich osôb, k spovedi môžu pristúpiť osoby, ktorým hrozí smrť, spovedať sa môže i v rizikových prevádzkach. Povolené sú rodinné stretnutia osôb v priamom príbuzenskom vzťahu a príslušníkov jednej domácnosti.

Vyplýva to z vyhlášky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) Bratislava zo 7. januára. Informovala o tom hovorkyňa RÚVZ Bratislava Katarína Nosálová.

V okresoch Bratislava I až V, Malacky, Senec a Pezinok sa zákaz nevzťahuje na pohrebný obrad, obrad krstu, sobášny obrad a bohoslužby vykonávané iba za účasti celebranta s nevyhnutnou asistenciou s cieľom online vysielania, pričom do počtu šesť osôb sa nezapočítavajú osoby, pre ktoré je ich účasť výkonom povolania.

Ide napríklad o osoby vykonávajúce obrad, transport truhly či pochovávanie. Povolené sú spovede osobám, ktoré sú v nebezpečenstve smrti, vrátane spovedí v rizikových prevádzkach, čiže zdravotnícke zariadenia a zariadenia sociálnych služieb.

„Kňaz a sprevádzajúca osoba musia mať prekryté horné dýchacie cesty rúškom, respirátorom bez výdychového ventilu, šálom alebo šatkou," píše sa vo vyhláške.

V Bratislavskom kraji platí podľa vyhlášky zákaz organizovania hromadných podujatí divadelných, hudobných, filmových alebo iných umeleckých predstavení, športových podujatí v interiéri aj exteriéri.

Konať sa nemôžu ani firemné posedenia a akékoľvek iné stretnutia spojené s konzumáciou pokrmov a nápojov. Platí tiež zákaz verejných bohoslužieb, verejných služieb Božích a verejných spovedí.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Výnimka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.