Ďalší prípad postreleného koňa poľovníkom. Teraz sa nám ozvala chovateľka z Podjavoria

Ak poľovník omylom zastrelí koňa, porušuje tým základné poľovnícke pravidlo.

Pánovi Martinovi postrieľal poľovník všetky kone. Vraj nešťastnou náhodou. O nešťastí ho informoval údajný páchateľ, ktorý sa ku skutku priznal.

Ešte predtým však mal tri uhynuté kone naložiť do auta a odviezť. Podľa našich informácií sa našli zahrabané na súkromnom pozemku v Novej Bašte.

Zoznam nešťastných náhod sa v Banskobystrickom kraji nekončí. Po odvysielaní reportáže zo Starej Bašty sa nám ozvala aj pani Lucia z Podjavoria. Jej koňa pred dvomi mesiacmi tiež postrelil poľovník.

Ak poľovník omylom zastrelí koňa, porušuje tým základné poľovnícke pravidlo. Strieľať sa môže len na 100 percent rozpoznateľný cieľ.

Pani Lucia už 15 rokov ťažko pracuje v lese a prácou s koňmi si chcela život uľahčiť. Postreleného koňa liečili niekoľko týždňov. Nakoniec sa s ním museli rozlúčiť.

Obaja strelci z Banskobystrického kraja strieľali po tme. V minulosti sa mohlo strieľať len za dobrých svetelných podmienok.

Podmienky sa zmenili pre africký mor v roku 2019. Či môže za päť konských životov zmena v podmienkach, ľudská nepozornosť či zlosť, zatiaľ nevieme.

Viac v reportáži Michaely Bendíkovej.


STARÁ BAŠTA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kone

Dôležité udalosti