Pavol Rusko zostáva vo väzbe

Jozef Vajda
Zdroj: TASR

Senát Najvyššieho súdu zamietol jeho sťažnosť voči nej.

Neprávoplatne odsúdený Pavol Rusko v kauze televíznych zmeniek ostáva vo väzbe. Rozhodol o tom senát Najvyššieho súdu na pondelkovom (11. 1.) neverejnom zasadnutí, ktorý zamietol jeho sťažnosť.

Rusko ju podal proti uzneseniu predsedníčky senátu Najvyššieho súdu, ktorá ho poslala do väzby. „Senát 3T považuje rozhodnutie predsedníčky senátu za zákonné a správne," informovala médiá o rozhodnutí hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.

Ruska eskortovali do väzby po tom, ako strávil noc v policajnej cele. Dôvodom rozhodnutia bol jeho možný útek.

Zadržali ho v utorok (15. 12.) po tom, čo sa nedostavil na súd. Rusko tvrdil, že ho večer pred odvolacím konaním pri behu niekto polial kyselinou. Príkaz na zatknutie vydala predsedníčka senátu Alena Šišková.

NS bude v utorok (12.1.) na tretí pokus pojednávať o odvolaniach v kauze televíznych zmeniek, kde Špecializovaný trestný súd v Pezinku minulý rok neprávoplatne odsúdil podnikateľa Mariana Kočenra a Ruska na 19-ročné tresty odňatia slobody. NS SR určil termín verejného zasadnutia na utorok a stredu (13. 1.).

Na zasadnutí, ktoré je naplánované v súlade s protiepidemickými opatreniami a s obmedzeným vstupom verejnosti, sa bude rozhodovať o odvolaní sa oboch procesných strán – teda obžalovaných aj dozorového prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Šantu.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách.

BRATISLAVA/zg, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Najvyšší súd

Dôležité udalosti