ZSSK zrušila na takmer dva týždne 28 osobných vlakov

Finalisti 2. kola
Zdroj: TASR

Týkajú sa západného Slovenska.

Železničná spoločnosť Slovensko ruší od utorka (12. 1.)  až 28 osobných vlakov na trase Senec - Bratislava - Petržalka. Premávať nebudú do nedele (24. 1.) .

Dôvodom je aktuálna vyťaženosť vlakov ZSSK, pokračujúci lockdown a online výučba na všetkých typoch škôl a zvýšená chorobnosť a karantény odborného vlakového personálu. 

Hovorca spoločnosti Tomáš Kováč média informoval, že aj po realizácii opatrení ostane na traťovom úseku Bratislava – Šaľa – Nové Zámky (platí aj pre spojenie Bratislavy so Sencom) počas lockdownu zabezpečený minimálne hodinový interval vlakov prímestskej dopravy, v čase dopravnej špičky pri kombinácii prímestských vlakov kategórie Os a REX bude posilnený na polhodinovú frekvenciu.

Vlaky prímestskej dopravy nebudú zo smeru Senec stáť v staniciach Bratislava-Nové Mesto a dočasne bude pozastavená dopravná obsluha v úseku Bratislava-Nové Mesto – Bratislava-Petržalka, kde ostane iba jeden osobný vlak.

Kováč ďalej uviedol, že v  súvislosti s ochorením COVID-19 a karanténou chýba na západnom Slovensku asi 70 rušňovodičov. Železnice by podľa jeho slov chceli, ak by boli viaceré profesie v ZSSK, vrátane rušňovodičov a vlakvedúcich, zaradené už do druhej vlny očkovania.

„Keďže od ich práce doslova závisia tisícky pracujúcich a študentov, no ich odbornosť znemožňuje zamestnávateľovi nahradiť ich v krátkom čase iným personálom.Aktuálne je väčšina z týchto zamestnancov zaradená pre očkovanie proti COVID-19 až v poslednej 4. skupine," dodal Kováč.

V aktuálnom období, počas ktorého platí zákaz vychádzania vrátane pohybu medzi okresmi, je v rámci verejnej dopravy v Bratislavskom kraji obmedzená aj prímestská autobusová doprava, ktorá premáva v prázdninovom režime.

BRATISLAVA/zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti