Žena zostala v šoku, keď sa dcére nafúkla tvár a začali jej na nej rásť vlasy. Za všetko môže krém

Marian Kočner a Pavol Rusko pri vynášaní rozsudku NS v kauze zmeniek.
Zdroj: Facebook/News.com.au

Prípad už prešetruje polícia.

Mamička z Číny zostala v šoku po tom, ako videla, že jej päťmesačnej dcére odrazu začali rásť chlpy a v dôsledku prudkého pribratia sa jej nafúkla tvár. Píše news.com.au.

Stalo sa tak po tom, ako jej na pokožku naniesla vrstvu pleťového krému. Že niečo nie je v poriadku si žena uvedomila, keď zbadala, ako jej na čele a na tvári začali rásť vlasy.

Krém, ktorý je určený na krátkodobé používanie, potomkovi nanášala dva mesiace. Nečudo, že dieťa skončilo v nemocnici.

Zdravotníci vraj boli spočiatku zmätení, nakoľko im žena povedala, že jediné jedlo, ktoré dievčatko konzumuje, je materské mlieko. To preto podrobili kontrole, žiadne problémy však nezistili.

Lekári tak požiadali ženu, aby príjem potravy pre ratolesť ešte znížili, o mesiac sa však jej stav zhoršil. Bábätko tak previezli do špecializovaného zariadenia, v ktorom sa objavili štyri podobné prípady.

Tam sa im podarilo prísť na to, že každý prípad súvisí s istým antibakteriálnym krémom. Ten obsahoval kortikosteroidy, ktoré sú len na krátkodobé užívanie. Ttie zrejme boli príčinou nafúknutia tváre a rastu vlsov na neobvyklých častiach tela.

Keď lekári odporučili rodičom, aby krém prestali používať, stav detí sa zlepšil. Prípadu sa chytili tamojšie médiá, ktoré sa snažili získať od spoločnosti, ktorá krém vyrába, stanovisko. Nepodarilo sa. Prípad už prešetruje polícia, pričom tamojší rezort zdravotníctva nariadil stiahnuť produkt z obehu.

PEKING/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti