SaS ostáva naďalej súčasťou koalície, vyhlásil Sulík

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Potvrdil, že už nebude reagovať na osobné útoky, iba na nepravdy.

Sloboda a Solidarita vyzvala OĽaNO, aby dodržiavala v novembri podpísanú dohodu o neútočení v médiách, či na sociálnych sieťach. Vedenie liberálov rozhodlo, že naďalej ostáva súčasťou koalície a vrcholní predstavitelia strany vyjadrili podporu Richardovi Sulíkovi.

„Vystúpenie Sas by nebolo v záujme Slovenska, a preto ostávame pevnou súčasťou koalície. Keby sme s odišli, destabilizovali by sme Slovensko. Nemáme pocit, že život sa naším odchodom zlepší. Keď sa však budú osobné útoky opakovať, nebudem na ne reagovať. Ak to budú klamstvá a nepravdy, budem vysvetľovať," vyhlásil Sulík.

Plošné testovanie a lockdown

V súvislosti s plošným testovaním vyhlásil, že strana ho podporuje, pokiaľ sa bude realizovať cez zvýšenie kapacít na mobilných odberových miestach. „Vidíme to ako zmysluplné. Odmietame celoplošné testovanie ako bolo v novembri. Nemá to zmysel," vysvetlil.

Sulík zopakoval, že SaS podporuje tvrdý lockdown, ale iba v najpostihnutejších okresoch. „Nehádžme Slovensko do jedného vreca. Nevidím logiku v tom, aby sme v najmenej postihnutých okresoch zavreli reštaurácie, v najpostihnutejších otvorili kostoly. Opakovane som žiadal zrušiť vlaky zadarmo, ale Boris Kollár povedal nie a to je písmo sväté," zdôraznil.

Je presvečený, keby sa prijal Semafor zdravia vypracovaný SaS, najkritickejšie okresy sa mohli testovať minimálne o mesiac skôr.

Sulík odmieta, že by mal niečo dočinenia s nákupom RapiGen testov na ochorenie COVID-19, ktoré premiér označil za zlé. Doplnil, že nákup týchto testov ešte pred prvým plošným testovaním riadil sám Igor Matovič. Odsúhlasila to vtedy podľa jeho slov i komisia, ktorú tvorili aj zástupcovia rezortu zdravotníctva.

Ako napäté vzťahy medzi premiérom a vicepremiérom vnímajú poslanci zisťovala Martina Töröková.


Testovanie vo firmách

SaS nepodporí povinné testovanie na ochorenie COVID-19 u zamestnávateľov vo firmách, rovnako nesúhlasí s celoplošným testovaním Slovenska v takej forme, ako bolo v novembri minulého roka.

Vypracovaný plán testovania vo firmách chce Sulík predložiť na najbližšie rokovanie vlády. Mal by byť založený na dobrovoľnosti, firmy by mali dostať testy i kompenzáciu nákladov. Celoplošné testovanie si vie predstaviť skôr vo forme posilnenia mobilných odberných miest. Presadzovať chce zmysluplný postup.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Testovanie

Dôležité udalosti