Dobehla ho minulosť? Niekdajší kamarát mafiána Ondrejčáka čelí závažným obvineniam

Pre stíhanie za vraždu spred 16 rokov sa opäť čoskoro postaví pred súd.

Dobehla ho minulosť? Niekdajší kamarát mafiána Juraja Ondrejčáka, alias Piťa, a údajný člen jeho zločineckej skupiny čelí závažným obvineniam.

Karol Patasy sa pre stíhanie za vraždu spred 16 rokov opäť čoskoro postaví pred súd. Pôvodne ho oslobodili, no po tom, čo Piťo a ďalší muži z gangu prehovorili, musia všetko posúdiť nanovo.

Karol Patasy hádzal vraždu Petra Klemana na svojho otca. Ten však už dávno nie je medzi živými. Mladík zomrel po tom, čo ho v novembri 2004 dobodali pri petržalskom bare.

Pre nedostatok dôkazov Karola Patasyho vtedy oslobodili. Po rokoch prišiel zvrat. Policajtom poskytol svedectvo jeho údajný bos Juraj Ondrejčák alias Piťo. Tomu sa mal Patasy k likvidácii priznať.

Piťo dodal, že táto vražda nemala s gangom nič spoločné. No iný zločin, ktorý pripisuje prokurátor Patasymu, áno. A tiež je z novembra 2004.

Išlo o pokus zlikvidovať Tibora Füleho, muža z takzvaných mafiánskych zoznamov, ktorý figuruje v konkurenčnom gangu takáčovcov.

Füle útok prežil. Likvidáciu mal nariadiť Piťo a strelca údajne na miesto priviezol práve Karol Patasy.

Okrem Patasyho čelia obžalobe aj jeho advokát a ďalší dvaja muži. Tých prokurátor viní z krivej výpovede a krivej prísahy. Právnik pre toto stíhanie pozastavený výkon advokátskej praxe nemá.

Hlavné pojednávanie v tejto trestnej veci vedenej proti štyrom obžalovaným osobám by sa malo začať 26. januára, plány súdu však ešte môže zmeniť šíriaca sa pandémia a s ňou súvisiace nariadenia.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zuzana Ferenčáková

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.