Počasie bude veľmi príjemné, búrky nás opúšťajú

Leto - ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock.com

Cez víkend sa bude dať kúpať.

Pred nami je ešte jeden pracovný deň v tomto týždni a potom nás už čakajú dva voľné víkendové dni. Posledný deň v týždni bude podobný tomu dnešnému a zrážky očakávame častejšie popoludní ako dopoludnia. Okrem toho sa aj o pár stupňov oteplí.


Nad Európou momentálne dominujú dva tlakové útvary. Prvým z nich je tlaková výš, ktorá sa nachádza nad Škandináviou, a vďaka nej je tam teraz slnečno a horúco. Teploty sa tam šplhajú dokonca na 30 až 34 stupňov.

Od juho-východu k nám ale zasahuje oblačnosť, ktorá je spojená s touto tlakovou nížou. Jej stred sa dnes presúval smerom na severo-východ a odtiaľ ovplyvňoval počasie najmä na východe Slovenska, kde je viac oblačnosti a dažďa.

V piatok sa bude ešte spomínaná tlaková níž vypĺňať. To znamená, že treba rátať s prehánkami, občasným dažďom, alebo lokálnymi búrkami. Zrážky očakávame opäť najmä na východe Slovenska, ae nevyhnú sa ani strednému Slovensku.

TEPLOTY

Čo sa teplôt týka, k nám bude prúdiť teplý vzduch od juhu až juho-východu. To spôsobí oteplenie a Slovensko sa dostane do teplotnéhoo pásma 25 až 30 stupňov, iba na severe bude o pár stupňov chladnejšie.

VIETOR

Vietor dnes fúkal rýchlosťou okolo 15 kolmetrov za hodinu za hodinu a jeho smer sa menil. V piatok sa na tom nič nezmení,čiže bude fúkať iba slabý vietor premenlivých smerov.

DOPRAVAPred nami je víkend a cesty budú zajtra popoludní zrejme opäť preplnené. Nad ránom môžu dopravu skomplikovať aj lokálne hmly. To môže byť aj dôvodom zníženej dohľadnosti. Popoludní sa opäť pripravte na prehánky či búrky, ktoré vás môžu na cestách zastihnúť a pre istotu radšej spomaľte.

NOC

Obloha v noci bude zväčša polooblačná, postupne na niektorých miestach až polojasná. Ojedinele sa budú tvoriť aj prehánky, ktoré sa vyskytnú najmä na východe našej krajiny. Do rána sa vzduch ochladí na 16 až 9 stupňov, na severe teplota poklesne do 7 stupňov.

ZÁPADNÉ SLOVENSKO

Na západe Slovenska bude piatok zväčša polooblačný, a ak sa vyskytnú prehánky, tak iba ojedinele. Najvyššia denná teplota vystúpi na 27 až 30 stupňov Celzia.

STREDNÉ SLOVENSKO

Na severe stredného Slovenska sa pri polooblačnom, až oblačnom počasí vyskytnú prehánky, alebo lokálne búrky častejšie ako na juhu. Tu vystúpi teplota na 21 až 25, na juhu sa oteplí až do 30 stupňov.

VÝCHODNÉ SLOVENSKO

Na východe nášho územia bude podobne. Tiež tu má prevládať polooblačné až oblačné počasie, miestami s prehánkovou, alebo aj búrkovou činnosťou. Teplota sa oproti štvrtku zvýši, a to na 22 až 29 stupňov Celzia.

HORY

Na horách bude vládnuť oblačné počasie s prehánkami, alebo ojedinelými búrkami a to najmä v popoludňajších hodinách. V nadmorskej výške 1500m sa oteplí na 16 stupňov Celzia. Fúkať má iba slabý, zväčša južný vietor.

Predpoveď do utorka

Prúdenie teplého a vlhkého vzduchu od juhu, až juhovýchodu bude pokračovať aj cez víkend. Zrážok bude dosť, a to najmä popoludní. Vyskytnúť sa môžu prehánky a búrky z tepla, častejšie však v nedeľu. Bude teplo s teplotou od 24 do 32 stupňov.

V pondelok má byť prevažne veľká oblačnosť s dažďom, prehánkami, a tiež aj lokálnymi búrkami. Teplota vystúpi na 23 až 29 stupňov.

V utorok bude zväčša oblačné, až zamračené počasie so zrážkami a teplotou od 22 do 28 stupňov.

BRATISLAVA/TV Markiza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti