Najčastejšie rozchodové frázy: Ktoré ste už od mužov počuli?

krasnahorka_tvnoviny.mp4
Zdroj: Elnur/shutterstock.com

Podľa štatistík sa najviac vzťahov rozpadá práve v januári.

Ukončiť nefungujúci vzťah nie je vôbec jednoduché. A už tobôž nie počas pandémie koronavírusu, kedy sa aj tak veľa ľudí cíti osamelo. Asi najviac odhodlania preto prichádza s novoročnými predsavzatiami a túžbou po zlome v živote. Podľa štatistík sa totižto najviac vzťahov rozpadá práve v januári, píše portál dama.cz.

Samotný rozchod však nemusí byť zákonite zlý. Áno, pokiaľ ste danú osobu ľúbili, určite si poplačete a bude vás trápiť. Napriek tomu, že to znie ako klišé, po určitej dobe sa môžete stretávať a vybudovať si skvelé priateľstvo. Samotný rozchod, ale musí byť úctivý a s rešpektom a nie plný otrepaných fráz.

Nie som pripravený na vážny vzťah

Najprv ste boli úžasná, krásna a spoločne ste snívali o deťoch, dome a domácich zvieratách a odrazu nie je pripravený na vážny vzťah? Uznajte, že tak to nie je. Vážny vzťah si nevie predstaviť iba s vami. Vzťahy sa menia a aj pohľad na partnerov. Často sa potom stáva, že po nejakom čase ho stretnete s inou partnerkou a možno aj dieťaťom.

Prečítajte si aj: Máte chuť na sladké? Takto ju účinne zaženiete

Potrebujem byť sám

Muži nevedia byť sami, aby sa vyhli samote, často zotrvávajú v nefunkčných vzťahoch. Práve preto je táto výhovorka naozaj vážna. Buď už je vo vašom vzťahu naozaj nešťastný, alebo si chce užívať slobodu so všetkým, čo k tomu patrí a v neposlednom rade má možno za vás už vopred náhradu. O niekoľko týždňov, keď si budete vracať zabudnuté veci vám ospravedlňujúco povie, že to tak naozaj neplánoval a jednoducho sa to stalo.

Zaslúžiš si niekoho lepšieho

Áno, to si zaslúžite. Lenže namiesto toho, aby sa na to vyhováral, mal bojovať a snažiť sa byť tou lepšou verziou samého seba. Touto vetou chce byť po rozchode za toho dobrého, ktorému na vás záležalo. Najlepšie urobíte, ak namiesto žiaľu tú lepšiu druhú polovičku niekde aj pohľadáte.


Nie je to tebou, ale mnou

Toto nie je pravda. Pokiaľ nejde výsostne o neveru, tak vzťah aj hádky sú naozaj o dvoch ľuďoch. Lepšie by urobil, ak by namiesto tejto vety priamo povedal, čo mu na vás prekáža a prečo sa vo vzťahu necítil šťastný. Zo vzťahu by ste sa aspoň mohli poučiť.

Zostaneme priateľmi

Aj keď sme vyššie spomínali priateľstvo, malo by byť výsledkom vašej minulosti a úctivého rozchodu, nie výhovorky. Veľakrát si muži chcú touto formou ponechať určité zadné dvierka. Ak by v budúcnosti nenašiel niečo lepšie, je pre neho priaznivé byť s vami za dobre.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.