Daniel Lipšic je novým advokátom obvineného žilinského sudcu Pavla Polku

Sudca ešte donedávna svoju vinu odmietal, teraz sa situácia zmenila.

Advokát Daniel Lipšic je novým právnikom bývalého dlhoročného sudcu Pavla Polku. Toho zadržala NAKA ešte v septembri 2020 u neho doma v Žiline. Obvinený je z korupčných trestných činov. Polícia ho viní z toho, že bol súčasťou schémy, kedy sa za penize dalo vybaviť zníženie trestu, oslobodenie či prepustenie z väzby.

Lipšica oslovila Polkova rodina podľa našich informácií ešte medzi sviatkami. Teda po tom, čo sa dlhoročný sudca nakoniec rozhodol spolupracovať a vypovedať o všetkej trestnej činnosti, o ktorej má vedomosť. Stále je vo väzbe.


O podozreniach voči bývalým kolegyniam mal údajne policajtom povedať 30. decembra 2020. Práve jeho svedectvo potom spustilo akciu Plevel 2 (20.1.2021), pri ktorej zadržali sudkyne Evu Kyselovú a Máriu Urbanovú.

Daniel Lipšic zastupuje v kauze korupcie na žilinských súdoch aj Františka Tótha alias Veľkého Fera. Ten sa tiež priznal k podplácaniu sudcov a s políciou spolupracoval. Dostal tri roky s odkladom na päť rokov.

Ak by advokáta Daniela Lipšica zvolili za špeciálneho prokurátora, zastupovanie klientov by mal prebrať jeho kolega z advokátskej kancelárie Peter Kubina.

BRATISLAVA/TV Markíza
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Obvinenie

Dôležité udalosti