Radikálne sprísnenie interrupcií opäť v parlamente. Martin Čepček tým prekvapil aj svojich kolegov

malacky_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Rozsiahle vyjadrenie poslal e-mailom.

Urobil to opäť! Poslanec OĽaNO Martin Čepček predložil do parlamentu návrh na radikálne sprísnenie interrupcií. Opäť bude svoju sólo aktivitu vysvetľovať na poslaneckom klube. Návrh predložil v prvý možný deň po polročnej stopke, rokovať sa o ňom bude ale najskôr v marci.

Žiadna možnosť interrupcie na žiadosť ženy. Martin Čepček mal zrejme pripomienku v kalendári. Opäť tým prekvapil aj kolegov vo vlastnom poslaneckom klube.

Poslanca Čepčeka sme oslovili. Rozhovor osobne odmietol pre chorobu, necítil sa ani na telefonát. Rozsiahle vyjadrenie poslal e-mailom aj spolu so svojou fotografiou. Tvrdí, že mailom informoval aj koaličnú radu a neporušil žiadne dohody vnútri klubu ani smerom ku koalícii.

Nikto z členov koaličnej rady nijako nezareagoval, čím zrejme signalizujú: Kto mlčí, ten svedčí.

Čepčekovi prvý aj druhýkrát vyčítali a vyčítajú spôsob predkladania návrhu, aj jeho radikálny obsah.

Na otázku, ako jeho návrh pomôže ženám v kritickej situácii, odpovedal nasledovné: „Vystresovaná tehotná žena je uchránená od každého nátlaku ísť potratiť svoje zdravé dieťa."

Uzávierka zákonov na najbližšiu schôdzu bola 8. januára, ale v tom čase ešte neuplynula polročná stopka na predkladanie interrupčnej novely. Preto to poslanec podal až tento týždeň. Na program sa tak dostane jeho návrh zrejme na marcovej schôdzi.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Martin Čepček

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.