Expolicajt NAKA mal sledovať Lipšica a Matoviča. Na príkaz Norberta Bödöra

Budúci rodičia.
Zdroj: TV Markíza

Ivana Bobockého si zavolal dnes na výsluch vyšetrovateľ NAKA. Do reči mu nebolo.

Mal sledovať Daniela Lipšica a Igora Matoviča. Hoci bol policajt, nerobil to pre zbor ale vraj gang Norberta Bödöra. Expolicajt Ivan Bobocký čelí obvineniu z členstva v zločineckej skupine a z prijímania úplatku.

Pred vyšetrovateľa sa postavil niekoľko týždňov po tom, čo prokurátor stiahol návrh na jeho väzbu.

Z uznesenia o obvinení vyplýva, že Bobocký mal spolu s ďalším bývalým kolegom z NAKA Milanom Žáčikom sledovať Daniela Lipšica a Igora Matoviča. Diať sa tak malo približne dva mesiace ešte v roku 2015. Požiadavku zadal podľa vyšetrovateľa Norbert Bödör, ktorý mal byť na čele hierarchie zločineckej skupiny, cez Tibora Gašpara a vtedajších šéfov na NAKA.

Ďalšou dvojicou sledovacieho komanda boli podľa vyšetrovateľa tiež bývalí policajti Milan Mihálik a Pavol Vorobjov. Za túto činnosť mali byť všetci štyria finančne odmeňovaní. Podrobnosti sa v uznesení nepíšu.

Ivan Bobocký pracoval pre Národnú kriminálnu agentúru konkrétne protikorupčnú jednotku sedem rokov. Bol operatívec, čo znamená, že mal vyhľadávať trestnú činnosť v teréne. No a šéfom protikorupčnej jednotky bol Robert Krajmer, ktorý je tiež obvinený.

Bývalého policajta zadržali a obvinili pri akcii Očistec. Hrozila mu väzba, nakoniec si to ale prokurátor rozmyslel a návrh stiahol. Bobocký vykráčal z budovy súdu ako slobodný muž. Z praxe vieme, že toto väčšinou robia prokurátori vtedy, keď sa obvinený pred sudcom prizná a vyjadrí sa, že chce spolupracovať

Vyšetrovateľ Ivana Bobockého napokon vypočúval niekoľko hodín.

Pozrite si reportáž Zuzany Ferenčákovej:


BRATISLAVA/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti