Možno vám ani nenapadlo, že aj tieto veci by ste mali občas hodiť do umývačky

Braňo Mosný
Zdroj: CICEROCASTRO.COM/shutterstock.com

Môžete v nej umyť dokonca aj hračky.

Umývačka riadu je dobrý pomocník, ktorý nám šetrí čas i peniaze. Tí, ktorí ju majú, si jej služby určite nevedia vynachváliť. Okrem umytia riadu viete v nej aj zavárať.

Ale určite sa už aj vám stalo, že ste ju celkom nenaplnili. Máme pre vás pár tipov, ako môžete využiť voľné miesto v nej. Veď predsa nechcete, aby ste platili náklady za poloprázdnu umývačku, či áno?

Tanier z mikrovlnky

Škvrny a zvyšky z jedla nezostávajú len na stenách mikrovlnnej rúry. Často sa nalepia aj na otočný tanier. Ak si chcete šetriť ruky a čas jeho drhnutím, jednoducho ho dajte do umývačky.

Odpadové sitko z drezu

Ak máte málo riadu, umývate ho v dreze. Odpadové sitko zachytáva zvyšky z jedál, ktoré určite vysypávate do koša. No časom sa tam prilepia zvyšky potravín, ktoré neviete z neho dostať. A preto je občas dobré umyť ho v umývačke. Vložiť ho môžete do nádoby na príbor alebo len jednoducho položiť na hornú umývaciu poličku.

Koreničky

Keď si odkladáte korenie do rôznych pohárikov alebo špeciálnych nádob, je vhodné občas ich poriadne umyť. Ideálne je, keď sa vám minie to-ktoré korenie. Umývačka je na to ako stvorená, pretože pri ručnom umývaní sa nemusíte dostať všade. Takže, ak máte malinké miesto v umývačke, jednoducho ich tam šupnite. Podobne môžete postupovať aj pri nádobách na cestoviny, múku, ryžu alebo zemiaky.

Priehradka na príbory

Časom sa môžu v priehradkách a nádobkách na príbory, ak ich máte v šuplíku v kuchynskej linke, usadzovať prach a nečistoty. Ale pozor, do umývačky dávajte iba tie z plastu, nie z dreva.

Pohárik na zubnú kefku

Zvyšky zubnej pasty a biele okraje nie sú nič gustióznym na pohľad. Ak teda budete mať čo len trochu miesta, aj pohárik na zubnú kefku umyte v umývačke, radí prostreno.cz.

Hračky

A záver ešte jedna rada pre mamičky. Aj hračky môžete dať pokojne do umývačky. Dokonca aj tie najmenšie. Jednoducho ich vložíte do vrecúška na pranie. Dobre zatvoríte, aby sa vám nevysypali a po umytí necháte vysušiť.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.