Ceny parkovného sa vo Vysokých Tatrách zvýšili o takmer 70 percent. Ide o tieto parkoviská

Pán profesor ttzp.jpg
Zdroj: TASR

Mesto to zdôvodňuje motiváciou návštevníkov.

Takmer o 70 percent. Také navýšenie cien čaká na turistov, ktorí si budú chcieť zaparkovať autá na parkoviskách v Starom Smokovci, Tatranskej Lomnici a na Popradskom plese. Píše Korzár.

Po novom tak za hodinu státia namiesto pôvodných 1,2 eura zaplatíte dve eurá, cena denného lístka stúpla zo šiestich na 10 eur. Po 13.00 h bude cena denného parkovacieho lístka o polovicu nižšia.

Mesto Vysoké Tatry to zdôvodňuje motiváciou návštevníkov, aby nechali autá v podhorí, čo by malo dopomôcť k odľahčeniu premávky, a zároveň ich nabádať k väčšiemu využívaniu verejnej dopravy.

Taktiež tým chce, pri pohľade na náklady a príjmy, podporiť Verejnoprospešné služby (VPS) Vysoké Tatry, ktoré dotknuté parkoviská spravujú.

Iná situácia je však napríklad na Štrbskom Plese, kde turisti za parkovanie zaplatia menej. Dôvod je ten, že tam ceny určuje obec Štrba. Tá si tamojšie centrálne parkovisko roky prenajíma od VPS Vysoké Tatry.

Podľa aktuálneho cenníka, zverejneného na webstránke Štrby, stojí denný lístok 5,50 eura, za hodinu návštevníci zaplatia 1,30€.

VYSOKÉ TATRY/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Parkovanie

Dôležité udalosti