Zamestnávatelia i živnostníci si môžu opäť odložiť splátky sociálnych odvodov

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Týkajú sa mesiaca január.

Vláda opäť odkladá povinnosť zaplatiť poistné na sociálne poistenie. Vyplýva to z materiálu z dielne ministerstva práce, ktorý v stredu (27. 1.) schvália vláda.

Zdroj: TASR - Martin Baumann

„Vláda schválila jednomyseľne odloženie splatnosti odvodov do Sociálnej poisťovne za mesiac január. SP zverejní po dnešnom schválení na vláde formulár, ktorý si bude môcť každý stiahnuť na stránke SP," priblížil rezortný minister Milan Krajniak po vláde.

Odloženie platenia odvodov bude podľa jeho slov fungovať analogicky ako minulý rok. „Dobrá správa je, že aj tí, čo minulý rok požiadali o odloženie splatnosti odvodov do SP, tak zhruba 50 % z nich nakoniec tieto odvody uhradilo," vyčíslil minister.

Krajniak to považuje za pomoc najmä tým, ktorí sú žiadateľmi o "Prvú pomoc +". Tí tak nebudú musieť SP žiadať o splátkové kalendáre.

Minister sa tiež dohodol s rezortom financií a s Finančnou správou, že keď parlament schváli novelu zákona z dielne ministerstva financií, tak na vládnej úrovni sa schváli režim, v ktorom bude môcť Finančná správa prednostne poskytovať splátkové kalendáre a potvrdenia o tom, že ak eviduje nejakého dlžníka, tak nebude v omeškaní s pomocou. "Tak, ako sme to na jeseň riešili v SP, tak isto to vyriešime aj vo Finančnej správe," uzavrel Krajniak.


BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sociálna poisťovňa

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.