Generálny prokurátor tvrdí, že ÚVZ nemá právo udeľovať karanténne výnimky

Obrovské množstvo pavúkov v izbe.
Zdroj: TASR

Podal protest, úrad má do 30 dní k nemu zaujať stanovisko.

Úrad verejného zdravotníctva nemal právo prideľovať z izolácie a karantény a výnimky pre osoby v osobitnom režime.

Vyhlásil to generálny prokurátor Maroš Žilinka v súvislosti s preskúmaním vyhlášok úradu z 27. decembra a 10. januára, v ktorých ide o udeľovanie výnimiek v súvislosti s pandémiou koronavírusu na Slovensku.

Zdroj: Martina Töröková

Pozitívni poslanci a zákonodarcovia po kontakte s pozitívnym človekom boli od negatívnych oddelení fóliou. Mali podľa Kancelárie NR SR samostatný vchod. V priestoroch mali byť germicídne žiariče. Poslanci mali aj respirátory.

Vyhláška povolila napríklad prezidentke, ministrom, poslancom parlamentu či generálnemu prokurátorovi pracovať aj v prípade pozitívneho testu na ochorenie COVID-19 či kontaktu s pozitívne testovaným. Prácu môžu vykonávať, ak by absenciou na pracovisku vážne ohrozili zabezpečenie chodu štátu alebo riešenie mimoriadnych úloh.

Podmienkou je dodržiavanie prísnych protiepidemických opatrení. Medzi osoby v osobitnom režime sa nezaraďujú iba predstavitelia výkonnej či zákonodarnej moci. Patria sem aj zdravotníci, pracovníci v oblasti energetiky, tepelnej energetiky a podporných služieb v elektroenergetike.


BRATISLAVA/zg, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.