Najvyšší súd odmietol Bödörovu sťažnosť, vo väzbe ostáva do apríla

Daniela Nikoleta Kortišová
Zdroj: TASR

Rovnaký postoj zaujal senát aj v prípade podnikateľa Kubu.

Senát Najvyššieho súdu na štvrtkovom (28. 1.) neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosti obvineného podnikateľa Petra Kubu a nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra. Podali ju proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu, ktorým im do 1. apríla predĺžili väzbu, informovala hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.

Sudca pre prípravné konanie ŠTS o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry z konca decembra na predĺženie lehoty trvania väzby v prípravnom konaní 12. januára rozhodol, že predĺžil lehotu väzby u oboch obvinených do 1. apríla.

O väzobnom stíhaní nitrianskeho podnikateľa rozhodol senát NS pôvodne 9. júla a deň nato zobral právoplatne do väzby aj Kubu. Zadržali ich vlani 3. júla v rámci akcie Národnej kriminálnej agentúry Dobytkár.

Zdroj: TASR - Ján Krošlák

NS SR sa v júli zaoberal sťažnosťou, ktorú podal prokurátor ÚŠP voči rozhodnutiu sudcu pre prípravné konanie ŠTS, pracovisko Banská Bystrica, Michala Trubana, ktorý pôvodne Norberta B. do väzby nezobral. Na druhej strane však sudca vyhovel návrhu prokurátora v prípade spoluobvineného Kubu a do väzby ho zobral. Obvinení v rámci akcie a väzobne stíhaní sú aj finančník Martin Kvietik a bývalý riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry Juraj Kožuch.

Táto dvojica je stíhaná pre pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku spolupáchateľstvom. Polícia ich zadržala 22. apríla v rámci akcie Dobytkár. Počas nej NAKA obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb. Všetky čelia obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Výška zdokumentovaných úplatkov dosiahla takmer 10,5 milióna eur. Väzobne stíhajú sedem ľudí.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Najvyšší súd

Dôležité udalosti