Domáce

Počasie bude vrtkavé, rátajte aj s prehánkami

Letný dážď
Zdroj: Shutterstock.com

Sobota bude krajšia ako nedeľa.

Tlaková níž, ktorá ovplyvňovala počasie aj u nás, presunula svoj stred smerom na sever od nášho územia. Nad vnútrozemím Európy ale zostáva stále dostatok vlhkosti a teda aj oblakov a zrážok. Takéto nevýrazné tlakové pole tu budeme mať aj v sobotu, čiže nás opäť čaká premenlivé počasie.

ZRÁŽKY

Znamená to, že naďalej treba rátať s denným vývojom oblačnosti a zrážok, čiže prehánky a búrky sa budú aj zajtra tvoriť najmä v popoludňajších hodinách. Dažde by nemali byť výdatné, ale pri lokálnych búrkach môže ojedinele spŕchnuť do 15 litrov vody na meter štvorcový.

TEPLOTY

Čo sa týka teplôt, tak Slovensko zostane v teplotnom pásme 25 až 30 stupňov, iba severné okresy budú mať vzduch o niečo chladnejší, a preto sa budú nachádzať v teplotnom pásme 20 až 25 stupňov.

VIETOR

Vietor nás neosviežil ani v piatok, pretože fúkal iba slabo. Začiatkom víkendu na tom budeme podobne. Vietor dosiahne rýchlosť iba okolo 10 km/h a zafúka k nám od východu až juhovýchodu.


Nad našimi hlavami sa strieda oblačnosť so slnečnými lúčmi. Okolo poludnia sa začali tvoriť prehánky, a to najmä na krajnom západe.

NOC

Piatková noc bude spočiatku oblačná s doznievajúcimi prehánkami, alebo lokálnymi búrkami. Postupne sa bude oblačnosť zmenšovať až bude polooblačno. Nad ránom sa budú tvoriť lokálne hmly. Do rána sa vzduch ochladí na 17 až 10 stupňov.

ZÁPADNÉ SLOVENSKO

Počasie bude na západe Slovenska spočiatku polooblačné, postupne až oblačné s výskytom popoludňajších prehánok, alebo lokálnych búrok. Teplota vystúpi na 28 až 32 stupňov.

STREDNÉ SLOVENSKO

Stredné Slovensko bude mať v Žilinskom kraji počasie polooblačné, až oblačné s prehánkami, alebo s možnosťou výskytu búrok. Teplota v tejto časti vystúpi na 23 až 27 stupňov. V Banskobystrickom kraji bude vývoj počasia prebiehať podobne. Najprv bude menej oblačnosti, ale postupne sa zväčší. Popoludní treba rátať s prehánkami, alebo aj s tvorbou búrok.

VÝCHODNÉ SLOVENSKO

Na východe nášho územia sa sobota začne tiež iba málooblačným počasím, ktoré sa počas dňa bude meniť na oblačné a popoludní nie je vylúčené, že sa tu vyskytnú prehánky.Môžu sa vyskytnúť aj búrky. Najvyššia denná teplota na východe vystúpi až na 29 stupňov.

HORY

Ak trávite víkend na horách, na túry choďte v skorých ranných hodinách, kedy bude počasie zväčša polooblačné. Popoludní sa totiž zo zväčšenej oblačnosti môžu vyskytnúť prehánky, dážď, alebo aj búrky. V nedeľu už bude na horách pršať častejšie.

PREDPOVEĎ POČASIA DO STREDY

V nedeľu bude počasie u nás ovplyvňovať frontálna oblačnosť od juhu, preto bude zväčša oblačno až zamračené, na viacerých miestach s dažďom, prehánkami, alebo búrkami, ktoré môžu byť dokonca sprevádzané aj krupobitím. Teplota vystúpi na 24 až 31 stupňov.

V pondelok sa tiež nezbavíme tejto frontálnej oblačnosti, preto si dáždniky radšej vezmite so sebou. Počasie bude totiž oblačné až zamračené s dažďom, prehánkami a lokálnymi búrkami. Teplota vystúpi na 23 až 29 stupňov Celzia.

Vzduch bude vlhký ešte aj v utorok, preto sa bude tvoriť dostatočné množstvo oblakov, z ktorých bude pršať, alebo sa vyskytnú prehánky. Teplota vystúpi na 22 až 29 stupňov Celzia.

V stredu bude počasie veľmi podobné, to znamená, že má byť oblačno, až zamračené. Na viacerých miestach sa opäť vyskytnú zrážky, pričom na západe môže pršať aj trvalejšie. Teplota sa tiež výraznejšie nezmení ale predsa len sa o niečo oteplí a to na 24 až 30 stupňov.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.