Celé súdnictvo nie je skorumpované, tvrdí predseda Najvyššieho súdu Ján Šikula

Ilustračné foto.
Rozhodnutie súdu (ilustračné foto) Zdroj: www.BillionPhotos.com / shutterstock.com

Šeliga verí, že väčšina z 1400 slovenských sudcov sú čestní a snažia sa rozhodovať spravodlivo.

Nemôžeme hovoriť, že každý sudca i celý sudcovský stav je skorumpovaný a dopúšťa sa trestných činov. V rozhovore pre TASR to povedal predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta. Zároveň podotkol, že doterajšie zadržania a obvinenia sudcov ho negatívne zaskočili a považuje ich za veľmi vážne skutočnosti.

„Je potrebné, aby sa slovenská justícia rozlúčila s takými kolegami, u ktorých sa preukáže, že sa dopustili nezákonných alebo iných nevhodných konaní," dodal s tým, že ide o pomerne veľký počet sudcov, ktorí boli počas policajných akcií zaistení, vzatí do väzby alebo sa voči nim začalo trestné stíhanie.

Predseda NS SR verí, že väčšina z 1400 slovenských sudcov dokáže občanov svojou prácou, životným a pracovným postojom presvedčiť, že sú čestní a snažia sa rozhodovať spravodlivo.

V marci 2020 počas policajnej akcie Búrka zadržali 13 sudcov. V súvislosti s korupčnou trestnou činnosťou na žilinských súdoch sa uskutočnila akcia Plevel a Plevel 2. V rámci policajnej akcie Víchrica bola na jeseň 2020 okrem iného zadržaná bývalá podpredsedníčka či sudca NS SR.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Súdnictvo

Dôležité udalosti