Dcéru (12) poslanca za OĽANO takmer zrazil opitý vodič. Prešiel cez chodník a zdemoloval značku i strom

Barbora Brhlová priložila k stažnosti takúto fotografiu.
Barbora Brhlová priložila k stažnosti takúto fotografiu. Zdroj: Facebook/Marek Šefčík

Z miesta nehody ušiel, no policajti ho čoskoro chytili. Nafúkal cez 2,5 promile.

Kým poslanec OĽANO Marek Šefčík v stredu rokoval v parlamente, v jeho rodine v Holíči sa takmer stalo obrovské nešťastie. Opitý vodič s viac ako 2,5 promile nedokázal udržať auto na ceste a na chodníku demoloval všetko, čo mu prišlo pod kolesá. Poslancova 12-ročná dcéra Liana sa mu vyhla na poslednú chvíľu, no do nohy ju zasiahol kus betónu, v ktorom bola ukotvená jedna zo zrazených dopravných značiek. Našťastie to skončilo iba s ľahším poranením.

„Vždy som bol za tvrdé tresty pre týchto alkoholických teroristov nevinných ľudí s vodičákom v rukách, z ktorých jeden sa len pred chvíľkou realizoval v Holíči a ohrozoval ľudí na životoch. Neprajem nikomu nič zlé, ale takýmto ľuďom, ktorí neváhajú sadnúť za volant pod vplyvom alkoholu mám problém dopriať vodičský preukaz. Vziať a nikdy nevrátiť! Tvrdé? Nie! Tvrdé je rukou takéhoto potenciálneho vraha stratiť dieťa," uviedol poslanec na Facebooku bezprostredne po tom, ako sa o incidente dozvedel.

POTENCIÁLNY VRAH ... Rokujeme v NR SR a manželka ma šokovala fotkami, ktoré mi poslala. Dcérka, ktorá má dvanásť, išla...

Uverejnil používateľ Poslanec Marek Šefčík Streda 27. januára 2021

Z nehody boli v šoku aj svedkovia. „Išla som chvíľu po tom s kočíkom. Neviem si predstaviť, keby...," nedokončila vetu mladá mamička.

Vodič, ktorý nehodu spôsobil má 31 rokov. Pri dychovej skúške mu zistili v prepočte 2,69 promile alkoholu. „Krátko po obede zišiel s autom Audi A3 mimo cestu, narazil do dopravných značiek a následne aj do stromu. Z miesta nehody ušiel, policajti ho však bezprostredne na to zastavili. Vodičovi sa nič nestalo. Pri dopravnej nehode došlo k zraneniu 12-ročného dievčaťa, ktoré zasiahol úlomok betónu z dopravnej značky," uviedli krajskí trnavskí policajti. Muža obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, zadržali mu vodičský preukaz a hrozí mu trest odňatia slobody až na jeden rok.


HOLÍČ/tvnoviny.sk, ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.