O väzbe Františka Imreczeho a spol. sa rozhodne v pondelok na obed

V nedeľu absolvovala štvorica výsluchy pred súdom.

Prokurátor žiada pre Františka Imreczeho , Milana Gregu, Petra Brhela (brat Jozefa Brhela) a Janu Rovčaninovú väzbu. Ostatných zadržaných v akcii Mýtnik prepustili. Jeden po druhom začali pred súdom vypovedať v nedeľu od 13.00. Rozhodnutie o ich ďalšom osude padne v pondelok o 12.30. h.

Vrámci akcie Mýtnik v piatok NAKA zadržala celkovo sedem ľudí, troch prepustili. Okrem exprezidenta finančnej správy Františka Imreczeho, skončil v putách aj bývalý šéf IT sekcie Milan Grega či konateľka firmy, ktorá colníkom dodávala informačné systémy.


Akcia Mýtnik

Imrecze je obvinený z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Prípad má súvisieť s IT tendrami na nákup informačných systémov za milióny eur. Zmluvy boli v utajenom režime, čo malo údajne zakryť úplatky a dopredu dohodnuté kšefty. Exšéf daniarov tieto obvinenia odmieta. Spolu s ním stíhajú aj vplyvných podnikateľov Jozefa Brhela a Michala Suchobu, ktorí sú ale v zahraničí.

Kým Brhel sa po pár hodinách ozval s tým, že obvinenia odmieta a je pripravený postaviť sa pred vyšetrovateľov, o Suchobovi zatiaľ nepočuť. Ani jeho advokát v sobotu nevedel, či sa plánuje vrátiť.

Do redakcie nám prišla informácia o tom, že by sa mal nachádzať v luxusnej rezidencii v Spojených arabských emirátoch. „Nedá as to minúť, jeho Ferrari Monza SP je neprehliadnuteľné. Také auto nemajú ani miestni šejkovia," píše sa v správe.

Či budú preňho žiadať zatýkací rozkaz, nateraz nie je známe. Ak by aj naňho zatykač vydali, dostať ho na Slovensko môže byť zložité. „Medzi Slovenskou republikou a Spojenými arabskými emirátmi neexistuje bilaterálna zmluva a Spojené arabské emiráty nepristúpili k nijakému medzinárodnému dohovoru," uviedol hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, ml

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme František imrecze

Dôležité udalosti