Aj deti si chcú dať robiť plastiku na tele. Má to však háčik

Operácia - ilustračná snímka
Zdroj: SITA

Telesný nedostatok môže prerásť podľa odborníkov aj do psychickej roviny.

Chcú väčšie prsia, krajší nos, alebo uši. Problém je v tom, že ešte nemajú 18 rokov. Lekári u nás čoraz častejšie riešia takéto požiadavky dievčat i chlapcov. Rodičia ich v tom dokonca podporujú.

Ak si chce iba 15-ročné dievča zväčšiť prsia nie je to podľa európskej legislatívy problém. Výlučne to nezakazuje, ale je potrebný súhlas rodiča.

Takýchto prípadov oproti minulosti podstatne stúpa. Telesný nedostatok môže prerásť podľa odborníkov aj do psychickej roviny a že zákrok všetko vyrieši.

Zdroj: TV Markíza

Každých 100 km na západ je estetických operácii viac a viac. Aj keď dieťa presvedčí rodičov o estetickej operácii konečné slovo má lekár. „Kým nie je estetický handicap tej klientky taký výrazný, že fakt potrebuje operáciu aj v tomto mladom veku tak sa snažíme nejaké rozumné riešenie nájsť," povedal nám plastický chirurg Tomáš Beneš.

Aj chlapi chcú iné prsia

Nie len dievčatá, ale ani chlapci nie sú spokojný so svojimi prsiami. Môže isť o hormonálny problém, alebo ochorenie ktoré súvisí s obezitou.

Najviac detí, dokonca v predškolskom veku, chodí k plastickému chirurgovi. A dôvod? Nie sú spokojné so svojimi ušami či nosom. „Snažíme sa dohodnúť s rodičmi, nech ich ratolesti vydržia do nejakých siedmich rokov," dodal lekár.

Niektorí odborníci však tvrdia, že telo sa s nejedným handicapom vyrovná do 18-tich rokov samo. Ak nie, až potom by si vaše deti mali ľahnúť na operačný stôl.KOŠICE/David Vido

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.