Moniku Jankovskú museli z väznice previezť do nemocnice

Zrážka dreziny a nákladného auto v obci ri obci Šarišské Michaľany.
Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Prevoz mal nariadiť lekár vo väznici.

Moniku Jankovskú eskortovali z väznice v Banskej Bystrici do tamojšej nemocnice. Podľa našich informácií malo byť dôvodom užitie liekov, zrejme antidepresív.

Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti je v poriadku, mimo ohrozenia života, pri vedomí a komunikuje, no v nemocnici si ju nechali na pozorovanie a dali jej infúzie. Ako prvý ju, podľa informácií TV Markíza, vyšetroval lekár vo väznici, no ten nariadil prevoz.


Informáciu potvrdil aj hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla. „Pri bežnej kontrole krátko predpoludním príslušníci z Ústavu Banská Bystrica pri komunikácii s obvinenou spozorovali, že táto nereaguje obvyklým spôsobom. Nesťažovala sa síce na žiadne zdravotné komplikácie, uviedla však väčšie požitie predpísaných liekov," povedal Bubla s tým, že obvinená po celý čas komunikovala s personálom. Požitie liekov bolo podľa neho bez účinku, ktorý by ohrozoval jej život.

„Vzhľadom na charakter udalosti bude neskôr prevezená na ďalšie pozorovanie do Nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne," dodal Bubla.

„Doteraz som nebol vyrozumený Ústavom na výkon väzby v Banskej Bystrici o tom, že moja klientka mala byť prevezená na lekárske ošetrenie, prípadne, či sa moja klientka nachádza v inom ústave na výkon väzby," povedal pre TASR obhajca obvinenej Peter Erdös.

Jankovská je vo väzbe už 10 mesiacov a len nedávno žiadala o prepustenie, ktoré súd zamietol. Zadržaná bola počas policajnej akcie Búrka.

BANSKÁ BYSTRICA/tvnoviny.sk, ml

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Monika Jankovská

Dôležité udalosti