Domáce

V Banskej Bystrici oživili to, čo má rada aj hviezda z Búrlivého vína

amfikBB.jpg

Ivan Palúch sa teší, že mesto pod Urpínom bude mať zase "amfik".

Schátraný amfiteáter je ich domov. Manželia Lánikovci z Banskej Bystrice tam chodievali randiť. Aj preto sa letné kino rozhodli po rokoch oživiť. Do areálu amfiteátra sa dokonca nasťahovali.

Maringotku zaparkovali za premietaciu plochu. Schátraný amfiteáter, ktorý mesto zaradilo k prebytočnému majetku, si prenajali. Do dvoch rokov sem musia investovať vyše tristotisíc eur. Základné úpravy už urobili.

„Najviac roboty lavičky dali, lebo úplne komplet nové sa museli dať, vyčistiť celý areál, lebo tu bolo teda za tých desať a viac rokov dosať zanedbané," povedala nám Tünde Lániková

V 90. rokoch tu dnešní štyridsiatnici randili a stretávali sa s kamarátmi na koncertoch. Terajší nájomcovia chcú obnoviť aj tradičné premietanie kotúčových filmov.

Vo štvrtok večer sa v bystrickom amfíku začal rockový festival. Po dlhom čase sem teda prišli české a slovenské hudobné hviezdy a ich fanúšikovia. Organizátor Rasťo Škrinár očakáva veľa ľudí.

Vzkriesenie letného kina prišla podporiť herecká legenda, ktorú poznáte aj z markizáckeho Búrlivého vína. Majster Ivan Palúch si síce lieči zlomeninu nohy, no na amfík aj tak prišiel.

Koncerty ľudovej, vážnej hudby alebo aj klasické premietanie filmov cez zachované retropremietačky. No tak takto by to v banskobystrickom amfiteátri malo žiť nasledujúce roky.
BANSKÁ BYSTRICA/Martina Kašiarová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.