Členovia komisie sú na previerke v prešovskej väznici, v ktorej si Lučanský siahol na život

Absolvetky duálneho vzdelávania v dm drogerie markt
Zdroj: TASR

Komisia už má za sebou prvé rokovanie v Bratislave.

Členovia špeciálnej komisie na vyšetrovanie okolnosti samovraždy Milana Lučanského uskutočnia dnes previerku v Ústave na výkon väzby a Ústava na výkon trestu a odňatia slobody v Prešove.

Chcú sa oboznámiť s podrobnosťami týkajúcimi sa pobytu generála Lučanského a pozrieť si priestory, v ktorých sa pohyboval.

Lučanský zomrel 30. decembra 2020, deň predtým sa vo väzbe pokúsil o samovraždu. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková zriadila komisiu na prešetrenie prípadu, jej prvé zasadnutie bolo v pondelok (11. 1.) v Bratislave.

Prečítajte si aj: Všetky dôležité dokumenty ohľadom smrti Milana  Lučanského

Policajného exprezidenta zadržali a obvinili v rámci akcie Judáš. Dovedna obvinil vyšetrovateľ NAKA osem osôb. Ide o ľudí, ktorí pôsobili vo vysokých funkciách Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby a Kriminálneho úradu finančnej správy.

Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku zobrala Lučanského a ďalších štyroch ľudí 6. decembra 2020 do väzby. Deň predtým zobrala do väzby dve osoby obvinené v tejto súvislosti. Lučanský bol umiestnený v ústave na výkon väzby v Prešove, kde utrpel spomínaný úraz, o pár dní si siahol na život.

Voči Lučanskému vydal prokurátor ÚŠP 31. decembra uznesenie, ktorým zastavil trestné stíhanie. Uznesenie ešte nie je právoplatné.PREŠOV/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Milan Lučanský

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.