Bývalý šéf finančnej správy František Imrecze bude stíhaný väzobne

Exchange receipt.JPG
Zdroj: Braňo Tomaga

Rozhodol o tom Špecializovaný trestný súd.

Bývalý šéf finančnej správy František Imrecze zostáva vo väzbe. Rozhodol o tom sudca Špecializovaného trestného súdu Miroslav Mazúch. Dôvodom väzobného stíhania je kolúzna a pokračovacia väzba.

Jeho advokát Juraj Gavalec potvrdil, že voči rozhodnutiu podali sťažnosť a s rozhodnutím súdu sa nestotožňujú. Súd sa podľa neho stotožnil s tým, že obvinenie z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku nie je zadokumentované dôkazmi a „vychádza to skôr na machinácie pri verejnom obstarávaní, kde je trestná sadzba dva až osem rokov."

Väzobne stíhaná bude aj obvinená Jana Rovčaninová, čo potvrdil to jej obhajca Richard Biročák. V mene klientky sa odvolal. Rozhodnutie súdu zobrala jeho klientka zobrala na vedomie a musí sa prispôsobiť novej situácii.


Jeho klientka sa nemá podľa slov svojho právneho zástupcu k čomu priznať. „Podpísala, čo bolo pripravené štátom a prišlo k plneniu. Nevidí dôvody, že by tým niečo porušila," ozrejmil Biročák.

Ten zároveň zastupuje aj ďalšieho obvineného z kauzy Mýtnik Michala Suchobu, ktorý by sa mal nachádzať mimo územia Slovenska. „Komunikujem s jeho mamou, ona ma splnomocnila," ozrejmil. Vyhlásil, že nevie, kde presne sa jeho klient nachádza.

Do väzby ide aj podnikateľ Peter Brhel, čo médiám oznámil jeho právnik. Podľa hovorkyne súdu Kataríny Kudjákovej dôvodom väzby je obava z ovplyvňovania svedkov, teda kolúzna väzba. „Súd neakceptoval návrh na preventívnu väzbu. Obvinený podal proti rozhodnutiu sťažnosť, prokurátor sa vyjadrí v zákonnej lehote," konštatovala

Sudca zároveň neho zamietol žiadosť o nahradenie väzby prevzatím záruky dôveryhodnou osobou, rovnako zamietol žiadosť o nahradenie väzby písomným sľubom a tiež žiadosť o nahradenie väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Do väzby vzali aj exšéfa IT sekcie finančnej správy Milan Gregu. Dôvodom je obava z ovplyvňovania svedkov, teda kolúzna väzba. Aj on podal voči rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd.

Imrecze, Grega a Rovčaninová  sú stíhaní za obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, podnikateľ Peter Brhel za zločin prijímania  úplatku. Stíhajú aj jeho brata, podnikateľa Jozefa Brhela, ktorý je tiež v zahraničí. Ostatných zadržaných prepustili.


PEZINOK/tvnoviny.sk, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme František imrecze

Dôležité udalosti