Jankovská nechcela spáchať samovraždu, potvrdila ministerka Kolíková

V trenčianskej nemocnici ju chcel navštíviť advokát, ale fyzicky sa necíti prijímať návštevy.

Moniku Jankovskú krátko pred 12.00 h priviezli z Banskej Bystrice do trenčianskej Nemocnice pre obvinených a odsúdených, kde ju hospitalizovali na pozorovanie.

Bývalá štátna tajomníčka, ktorá je momentálne vo väzbe, tvrdí, že užila väčšie množstvo predpísaných liekov. V tejto súvislosti absolvovala vyšetrenie vo fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková povedala, že Jankovská si nechcela siahnuť na život. S prípadom sa chce ešte oboznámiť. „Tie lieky, o ktorých mám vedomosť, nie sú také, že by mohlo prísť k poškodeniu zdravia. Jej vyjadrenie je, že vysokú dávku zobrala, pretože nemohla zaspať," konštatovala.

Zdroj: TASR

Dodala, že z preventívneho dôvodu evidujú Jankovskej prípad ako pokus o samovraždu.

Ministerka má informácie, že Jankovskej poskytovali dávku liekov v týždňových intervaloch. „Neplatí pravidlo, že by sa poskytovali lieky na dennej báze a boli požité pred príslušníkom zboru," spresnila s tým, že sa rozhodla prehodnotiť štandardy podávania liekov väzobne stíhaným a väzneným osobám.

Ústavný lekár jej preto odporučil vyšetrenie vo fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici. „Obvinená po celý čas komunikovala s personálom, požitie liekov bolo bez účinku, ktorý by ohrozoval jej život, avšak vzhľadom na charakter udalosti bude neskôr prevezená na ďalšie pozorovanie do Nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne,“ doplnil.

Monika Jankovská je vo väzbe od minuloročnej marcovej akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pod názvom Búrka.

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, 22. januára 2021 nevyhovel jej žiadosti o prepustenie z väzby.


TRENČÍN/Michal Bujna, zg, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Monika Jankovská

Dôležité udalosti