Oligarcha Jozef Brhel, ktorý sa prihlásil na polícii, ostáva v cele policajného zaistenia

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Krátko po 13.00 h právnici niektorých obvinených odišli.

Oligarcha Jozef Brhel ostáva v cele policajného zaistenia, polícia ho zadržala po takmer šesťhodinovej výpovedi. Novinárom to potvrdil jeho advokát Ľudovít Štanglovič. 

Brhela v rámci akcie Mýtnik obvinili spoločne s bývalým šéfom Finančnej správy Františkom Imreczem z machinácii pri verejnom obstarávaní.

„Zatiaľ je môj klient zadržaný. Kategoricky poprel spáchanie skutkov. Čo sa týka dôkaznej situácie sme toho názoru, že vznesené obvinenie bolo minimálne predčasné, respektíve nedôvodné," zdôraznil ďalej obhajca.

Podľa Štangloviča vzhľadom na dôkaznú situáciu, ktorá je momentálne v tejto trestnej veci jeho mandanta, očakáva, že, pokiaľ to nie je politická kauza, politicky motivovaná, dôjde k zrušeniu uznesenia v časti vznesenia obvinenia voči môjmu mandantovi.

Hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová konštatovala, že vzhľadom na štádium trestného konania (neverejné prípravné konanie) sa nebudú podrobnejšie vyjadrovať k postupu orgánov činných v trestnom konaní ani k vykonávaným úkonom.

Brhel sa pondelok (1. 2.) vrátil zo zahraničia, na polícii sa prihlásil sám. Brhel do budovy Prezídia Policajného zboru na Račianskej ulici prišiel krátko pred 10.00 h v sprievode svojho právnika. S médiami nekomunikoval.

Krátko po 13.00 h právnici niektorých obvinených odišli, zadržaný Brhel so svojim advokátom  Ľudovítom Štanglovičom ostali ešte na výsluchu.


Podľa medializovaných informácií sa podnikateľ blízky Smeru vrátil na Slovensko len v pondelok večer. Priletieť mal súkromným lietadlom do Viedne z ostrova v Atlantickom oceáne.

Na letisku sa krátko po jeho prílete objavili rakúski policajti i slovenské auto s diplomatickou značkou. Podnikateľ nasadol do tmavého vozidla a smeroval na Slovensko.

Obvinenia odmieta

Podnikateľ poslal v piatok (29. 1.) do médií vyhlásenie, kde všetky obvinenia odmieta a svoju nevinu je rozhodnutý preukázať pred orgánmi činnými v trestnom konaní. Zároveň sa vzdal výkonných pozícií v spoločnostiach patriacich do podnikateľskej skupiny ZMJ SICAV.

Národná kriminálna agentúra zadržala v rámci piatkovej akcie Mýtnik bývalého šéfa Finančnej správy SR Františka Imreczeho, ako aj podnikateľovho brata Petra Brhela. Oboch vzal v pondelok (1. 2.) Špecializovaný trestný súd do väzby.

Bývalý šéf finančnej správy František Imrecze bude stíhaný väzobne

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme František Imrecze

Dôležité udalosti