Vyskúšali ste už reflexnú masáž nôh? Zharmonizuje vám telo a potešiť ňou môže aj partner

Ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj drží dokument počas vypočúvania na súde.
Zdroj: shutterstoc.com/Rido

Doprajte svojim nohám vytúžený oddych a relax.

Na konci dňa sa mnohí z nás cítia unavení a najmä naše nohy si pýtajú väčšiu pozornosť a starostlivosť. Pedikúry sú zatvorené, masážne salóny a wellness tiež. Ako môžete dopriať nohám vytúžený oddych a relax? V Teleráne to prezradil náš kolega, dramaturg a masér Stano Dančiak.

Zdroj: Shutterstock.com/Zonda

Ako na masáž

Okrem masáže môžete na nohy nanášať aj bylinky, mastičky, alebo ju kombinovať s kúpeľom v teplej či studenej vode. Pomôžu aj kvapky levanduľového oleja, príjemná hudba a tlmené osvetlenie.

Pod partnerovo koleno dajte vankúš, aby sa uvoľnili energie. Pri masáži si teda môžete pomôcť masážnym olejom, krémom, aspoň bude mať vaša polovička jemnú pokožku. Prvé dotyky by mali byť jemné a opatrné. Chodidlá jemným trením zohrejte.

Vaše ruky majú plynulo kĺzať po chodidle a priehlavku. Postupne vyvíjajte väčší tlak, následne plochu chodidiel intenzívne premasírujte. Choďte kúsok po kúsku podľa vyššie opísaným bodom. Prsty na nohách môžete jemne ponaťahovať a otáčať ich, ako aj celým chodidlom.

Pri masáži hlavne vnímajte reakcie partnera, pýtajte sa ho, či ho to niekde nebolí a ako to vníma. Podľa toho postupujte a sústreďte sa na problémové časti.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti