Milionár Brhel sa "zrútil" a skončil na psychiatrii. Prokurátor podal návrh na väzbu

Tínedžer sa prebudil z kómy po 11-stich mesiacoch. O pandémii nemá ani tušenia
Zdroj: TASR

Podľa informácií TV Markíza má oligarcha vážnu zdravotnú diagnózu.

Obvinený oligarcha Jozef Brhel skončil po policajnom výsluchu v ružinovskej nemocnici. Na zlý zdravotný stav vraj ešte pred návratom na Slovensko upozornil vyšetrovateľku.

Jozef Brhel sa po obvinení v kauze Mýtnik sám prihlásil na polícii. Po včerajšom výsluchu ho polícia zadržala a štandardne ho chcela umiestniť do policajnej cely. Vstupná lekárska prehliadka ale ukázala, že stav obvineného to neumožňuje a zavolali mu záchranku.

Čo sa s ním stalo polícia ani prokuratúra nekomentuje. Podľa našich informácií je na psychiatrii, riaditeľstvo nemocnice odmietlo uviesť ďalšie informácie.

O tom, že Jozef Brhel leží v ružinovskej nemocnici, svedčí aj fakt, že tu hliadkujú policajti v civile. Stále je totiž obvinený a zadržaný.

„Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal dnes (3. 2. 2021) návrh na väzbu obvineného Jozefa B. pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a zločin prijímania úplatku. Dôvodom pre vzatie obvineného do väzby je a) obava, že obvinený ujde alebo sa bude skrývať, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu (úteková väzba); b) obava, že bude pôsobiť na spoluobvinených alebo na svedkov, alebo mariť dôkazy (kolúzna väzba); c) obava, že bude pokračovať v trestnej činnosti, že dokoná trestný čin alebo spácha trestný čin, ktorým hrozil (preventívna väzba)," uviedla hovorkyňa GP Jana Tökölyová.


Podľa bývalého vyšetrovateľa je obmedzenie osobnej slobody zásah do psychiky každého človeka, a je jedno, či patrí medzi dvadsiatku najbohatších Slovákov. Cely sú pre všetkých rovnaké.

To, s akou chorobou zápasí bývalý politik, vedia len jeho najbližší. Známe o ňom je len to, že nedávno bol na ozdravnom dvojtýždňovom pobyte v Indii.

Ako budú pokračovať úkony v kauze Mýtnik, polícia nekomentuje.

Oligarcha Jozef Brhel, ktorý sa prihlásil na polícii, ostáva v cele policajného zaistenia

Brhela v rámci akcie Mýtnik obvinili spoločne s bývalým šéfom Finančnej správy Františkom Imreczem z machinácií pri verejnom obstarávaní.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kauza Mýtnik

Dôležité udalosti