NAKA zasahovala vo firme exministra Petra Žigu

shutterstock_703003783.gif
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Ten je aktuálne v domácej karanténe po kontakte s pozitívnou osobou.

Ďalší zásah NAKA. Kukláči od skorého stredajšieho (3. 2.) rána zasahovali v bratislavskom hoteli Aston, kde sídli spoločnosť Taper, ktorá je rodinným podnikom exministra hospodárstva Petra Žigu.

Zdroj: TASR

Zásah mal súvisieť s kauzou spoločnosti Taper a obchodom s drevom. Informáciu priniesol ako prvý portál Topky.sk.

„Národná kriminálna agentúra vykonáva na celom území Slovenska zaisťovaciu akciu s krycím názvom Drevo," informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka s tým, že viac informácií v súčasnosti nie je možné poskytnúť.

Peter Žiga je aktuálne v domácej karanténe po kontakte s pozitívnou osobou a čaká na výsledok PCR testu.

„Je dávno všeobecne známe, že spoločnosť Taper neriadi od vstupu do politiky v roku 2006. Okrem toho spoločnosť už predsa dlhodobo spolupracuje s políciou, pretože sa sama stala obeťou podvodu. Plní si všetky svoje povinnosti voči štátu, čo preverilo množstvo kontrol," uviedol v stanovisku pre TVNOVINY.sk Žigov asistent Maroš Stano.


Exminister je v spoločnosti Taper len spoločníkom, ako verejný funkcionár nefiguruje v jej manažmente. Vyhlásil to jeho stranícky kolega z mimoparlamentnej strany Hlas-SD a poslanec Richard Raši. Dodal, že Žiga má jeho dôveru a platí prezumpcia neviny.

„Z informácií, ktoré máme, pán Žiga ako verejný funkcionár vo firme nemôže pôsobiť v manažmente ani vo výkone. Je tam len spoločníkom a táto firma má vlastný manažment. Nemám k tomu žiadne bližšie informácie, počkáme si, aké budú výsledky. Veríme v zákonnosť postupov polície, prokuratúry, súdov," reagoval Raši.

Spoločnosť Taper sa stala najväčším obchodníkom s drevom na trhu. Na kauzu Žigovej spoločnosti upozornili média v roku 2017. Štátni kontrolóri vtedy našli nezrovnalosti v účtovníctve firmy.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.