Ako často by ste mali prať pyžamo? Odpoveď vás prekvapí

Príslušníci NAKA vychádzajú po zásahu z hotela Aston.
Zdroj: shutterstoc.com/popcorner

Zaléži kedy sa sprchujete aj či pod ním nosíte spodnú bielizeň.

Ako vnímate pyžamo vo svojej domácnosti? Nosíte ho podobne ako domáce oblečenie, či spodnú bielizeň, alebo pokiaľ si nevymeníte posteľnú bielizeň? Každý ho vníma inak, podľa toho k nemu a k jeho praniu aj pristupuje.

Pozrime sa prieskum. Údajne si každý týždeň mení pyžamo 30 percent ľudí, ďalších tridsať percent ho mení po dvoch a viac týždňov a vyše sedem percent ľudí perie pyžamo po vyše mesiaci. Až polovica opýtaných mužov a žien si vytiahnu čisté nočné oblečenie až po tom, ako z toho súčasného ucítia zápach, uvádza portál housebeautiful.com.

Ako často by sme teda mali prať pyžamo?

Podľa Inštitútu čistého života by sa oblečenie na spanie malo meniť a prať po troch až štyroch noseniach. Ich pravidelné menenie sa odporúča, aby sa znížilo riziko roztočov, ploštíc a iných choroboplodných zárodkov, ktoré sa môžu pri spánku prilepiť na nočnú bielizeň. Podobne ako naše uteráky, aj pyžamo nazbiera veľa nečistôt.

Vaše telo sa aj počas noci potí, taktiež absorbuje výrobky na starostlivosť o telo, zachytávajú sa do neho odumreté bunky pokožky a v prípade, že nenosíte pod pyžamo spodnú bielizeň, tak aj moč a výtok. Môže vám to spôsobiť kožné problémy, podráždenie a ešte bude aj zapáchať.

Prečítajte si aj: Mnohé mladé páry majú vzťah bez sexu. Prezradíme vám, prečo je to tak

„Náš výskum odhalil šokujúce výsledky a poukázal na to, že ľudia majú špinavé nočné oblečenie. Vzhľadom k tomu, že pyžamo nosíte každú noc 7 až 8 hodín a vaše telá vylučujú pot, mali by ste byť hygienickejší, "vysvetľuje Rebecca Brown.

Podľa portálu RealSimple je tiež dôležité či sa sprchujete večer alebo ráno, teda či si obliekate pyžamo na čistú, alebo špinavú pokožku. Podľa niektorých odborníkov je vhodné meniť ho aj každý deň.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti