Expolicajta NAKA, ktorý sledoval premiéra, znova zadržali!

Milan Žáčik má na krku ďalší problém. Noc strávil v policajnej cele.

Expolicajt protikorupčnej jednotky NAKA, Milan Žáčik, je podozrivý z toho, že prenasledoval svoju manželku. Noc strávil v policajnej cele. Informáciu TV Markíza potvrdila hovorkyňa ministerstva vnútra Petra Friese.

"Príslušníci Úradu inšpekčnej služby zadržali v utorok (2. februára 2021) 41- ročného muža, podozrivého zo spáchania trestného činu nebezpečné vyhrážanie a nebezpečné prenasledovanie," povedala Friese.

Vyšetrovateľ inšpekcie začal trestné stíhanie vo veci. "V tomto štádiu vyšetrovania nie je, v zmysle trestného poriadku, v súčasnosti oprávnený dôvod na vznesenie obvinenia. Osoba bola po vykonaní potrebných procesných úkonov prepustená zo zadržania," dodala hovorkyňa.

Podľa informácií TV Markíza Milana Žáčika preto vykázali zo spoločného obydlia.

Sledoval Matoviča a Lipšica

Milan Žáčik podľa obvinenia ešte ako policajt NAKA sledoval v roku 2015 Igora Matoviča a Daniela Lipšica, vtedy ešte opozičných politikov.

V kauze Očistec je stíhaný pre členstvo v zločineckej skupine tzv. bödörovcov a z prijímania úplatku. Jeho "dvojičkou" pri sledovaní bol vtedajší kolega Ivan Bobocký.

Milan Žáčik s policajtmi spolupracuje, vinu priznáva a usvedčuje aj ďalších.

Kauza Fatima

Expolicajt strávil aj niekoľko mesiacov vo väzbe. A to práve pre obvinenia z marenia spravodlivosti a zneužívania právomocí. Mal byť totiž súčasťou schémy ľudí, ktorí sa podieľali na ovplyvňovaní kľúčového svedka v kauze trenčianskeho podniku Fatima a jeho údajnej vynútenej výpovede.

Kľúčový svedok Michal Vida totiž v minulosti tvrdil, že Monika Jankovská, ešte ako sudkyňa, mala vziať úplatok za to, že pôvodných majiteľov baru pošle za mreže a tak sa mafián Peter Čongrády bude môcť podniku zmocniť. Potom ale náhle svoju výpoveď zmenil a nikto vtedy netušil, čo sa stalo.

Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Viac svetla do tejto zmeny výpovede priniesla až Threema. A to konkrétne správy medzi Monikou Jankovskou a Marianom Kočnerom.

V tomto prípade je teda obvinená aj bývalá štátna tajomníčka, jej svat Peter Vasko a trenčianska advokátka Anna Žedényiová.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Milan Žáčik

Dôležité udalosti