Milionár Brhel je stále na psychiatrii. Má ležať na covidovom oddelení, hoci je negatívny

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Obvinený podnikateľ má dlhodobo vážnu diagnózu. Lekár neodporúčal pobyt v cele.

Obvinený Jozef Brhel je stále hospitalizovaný v ružinovskej nemocnici na psychiatrii. V stredu (3.2.) ho navštívil jeho advokát Ľudovít Štanglovič. Podľa jeho slov má byť milionár na takzvanom covid oddelení, hoci má test na koronavírus negatívny. Bývalý politik má dlhodobo vážnu diagnózu, je rizikový pacientom.

Policajti, ktorí ho strážia, majú vraj ochranné oblečenie. Obvinenému žiadne ochranné oblečenie ale nedali. Oslovili sme aj vedenie nemocnice, no tá informácie neposkytuje.

Vážna situácia v UNB

Minister zdravotníctva Marek Krajčí v stredu (3.2.) na tlačovej konferencii informoval, že situácia v Univerzitnej nemocnici v Bratislave je vážna.

Aktuálne je hospitalizovaných viac ako 400 pacientov s Covidom a niektorých už museli z kapacitných dôvodov prevážať do iných nemocníc.

Obvinenie a návrh na väzbu

Brhel je obvinený z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a zo zločinu prijímania úplatku. Pri zatýkacej akcii Mýtnik ho doma nenašli. Na výsluch prišiel zo zahraničia. Hneď ho aj zadržali. Pri vstupnej prehliadke lekár odporučil jeho hospitalizáciu.

Prokurátor ÚŠP podal už na súd návrh na jeho väzobné stíhanie. Pre všetky tri dôvody. Teda, aby neušiel, neovplyvňoval svedkov a nepokračoval v trestnej činnosti.

Kedy a ako o ňom bude rozhodovať sudkyňa Špecializovaného trestného súdu, zatiaľ jasné nie je. Čakáme na stanovisko súdu.

 

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Obvinenie

Dôležité udalosti