Exminister Počiatek prepisuje majetok na blízkych. Podobne ako Bödör, Gašpar či Bašternák

Ján Počiatek
Zdroj: TASR

Počiatek bol ministrom financií počas dvoch vlád Smeru.

Niekdajší minister financií v dvoch vládach Smeru Ján Počiatek sa po tom, ako byt v bratislavskom luxusnom komplexe Bonaparte, kde býval predseda Smeru Robert Fico, daroval dcére, snaží o ďalšiu zmenu majetkových pomerov.

Ako informujú Aktuality, s manželkou Ivanou chcú zrušiť tzv. bezpodielové spoluvlastníctvo. V praxi to znamená, že časť spoločného majetku prejde do výlučného vlastníctva manželky, a tak by zostal v rukách rodiny.

Podobný krok spravili Ladislav Bašternák, odsúdený daňový podvodník, ale aj bývalý policajný prezident Tibor Gašpar či oligarcha Norbert Bödör.

Majetok niekdajšieho financmajstra Počiatka skúmala aj polícia. Niekdajší generálny prokurátor Jaromír Čižnár vydal v roku 2017 pokyn na vytvorenie tzv. majetkových profilov okrem iných aj Počiatka.

Dôvodom boli korupčné podozrenia v prípade prevodu Bašternákovho podielu vo firme B. A. Haus na firmu patriacu v tom čase Počiatkovi a Kaliňákovi. Polícia už majetky preklepla, bližšie informácie však nezverejnila.

Počiatkove majetky sa stali aj predmetom predvolebnej kampane pred minuloročnými parlamentnými voľbami, kedy súčasný premiér Igor Matovič vycestoval na Francúzsku riviéru, aby upozornil na Počiatkovu vilu v Cannes.

Hoci Počiatek po odchode z politiky v roku 2016 nezverejňuje majetkové priznania, stále s manželkou disponujú úctyhodným majetkom.

Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov sa uvádza pri ich apartmánovej vile na Donovaloch, ale aj rezidencii pod Slavínom, ktorej hodnota už pred deviatimi rokmi mala hodnotu cca 3,5 milióna eur.

BRATISLAVA/rd
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Ján počiatek

Dôležité udalosti