Jankovská sa pokúsila o samovraždu zo zúfalstva. Stratila vidinu spravodlivého procesu

Zrážka dreziny a nákladného auto v obci ri obci Šarišské Michaľany.
Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Podľa jej advokáta nevyšetrujú jej prípad tak rýchlo, ako by mali.

Monika Jankovská stratila vidinu spravodlivého procesu. Advokát bývalej štátnej tajomníčky tvrdí, že jej pokus o samovraždu bol akt zúfalstva.

Policajti z NAKA podľa neho nevyšetrujú prípady, pre ktoré je za mrežami, tak rýchlo, ako by mali. Oni takéto tvrdenia označili za zavádzajúce.

Väzba nemá byť náhradou trestu. Takéto vyjadrenie počúvame z úst právnikov obvinených či dokonca niektorých politikov v poslednom období často. Monika Jankovská sa pokúsila siahnuť si na život, lebo je zúfalá.

Obvinená bývalá štátna tajomníčka je vo väzbe 10 mesiacov. Stíhajú ju pre korupciu. Donedávna vinu odmietala, potom zmenila svoj postoj. Žiadala o prepustenie z väzby, no sudca jej to znova zamietol.

Právnik Moniky Jankovskej nám povedal, že bývalá štátna tajomníčka nerozumie tomu, prečo jej spoluprácu a výpovede degradujú a komentujú, že sa priznala málo a nie tak, ako si predstavovali. Odmieta totiž, že by vzala za čokoľvek úplatok. Jankovská sa sťažuje aj na pomalé vyšetrovanie.

Vyšetrovatelia cez hovorcu odkázali, že procesné úkony robia pravidelne a bez prieťahov. Voči tvrdeniam obhajoby sa ostro ohradili. Považujú ich za zavádzajúce a nepravdivé.

Po akcii Búrka a Víchrica skončilo v putách množstvo bratislavských sudcov, advokátov aj oligarcha Zoroslav Kollár.

Vo väzbe má byť Monika Jankovská do 11. marca. Podľa našich informácií vyšetrovatelia budú žiadať o jej predĺženie. Otázne je, ako rozhodne súd. Bývalá štátna tajomníčka už v minulosti navrhovala alternatívu - že by prijala monitorovací náramok.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Monika Jankovská

Dôležité udalosti