Exfunkcionár polície v úlohe kajúcnika. Vypovedať má aj proti bývalému sudcovi

Norbert Paksi mal na výsluchu hovoriť o možnej trestnej činnosti Richarda Molnára.

Najskôr svedčil proti Milanovi Lučanskému, teraz prehovoril o bývalom sudcovi. Norbert Paksi má pritom sám na krku závažné obvinenia. Ešte ako policajný funkcionár mal pracovať pre gang takáčovcov.

Norberta Paksiho priviezli na nitriansku NAKA krátko pred deviatou ráno. Zhruba dvojhodinový výsluch sa mal točiť najmä okolo krajského sudcu Richarda Molnára.

"Ja z toho, čo som si prečítal (v zápisnici, pozn.red.), nemám za to, že by niečo vypovedal na môjho klienta. Môj názor je ten, že ten svedok je účelový, len preto, keďže sa nemá k čomu môj klient priznať, aby ho ďalej držali vo väzbe," povedal pre TV Markíza advokát Richarda Molnára Ondrej Urban.

Obvinenia a väzba

Richard Molnár je za mrežami 10 mesiacov, rovnako ako Monika Jankovská. Obvinili ho z korupcie a zasahovania do nezávislosti súdu v rámci akcií Búrka a Víchrica.

Čoskoro by sa podľa jeho advokáta mal dostať na slobodu. Ústavný súd totiž skonštatoval, že porušili jeho práva a priznal mu odškodnenie 3-tisíc eur.

Čo konkrétne teda svedok Paksi o Molnárovi povedal, zatiaľ zostáva zahalené rúškom tajomstva.

Paksiho priznanie a spolupráca

Norbert Paksi robil dlhé roky zástupcu šéfa špeciálneho útvaru na policajnom prezídiu. Mal pod sebou odposluchy. A teda vedel, koho mali policajti takpovediac „na ušiach" ale aj to, koho sledovali.

Vo funkcii bol do vlaňajšieho októbra. Zadržali ho v rovnaký deň ako Dušana Kováčika. Vyšetrovateľ viní Paksiho z toho, že sa mal spreneveriť povolaniu elitného policajta, zneužívať svoju právomoc, vyzrádzať utajované skutočnosti a pracovať pre bratislavskú zločineckú skupinu takáčovcov. Priznal sa a spolupracuje od začiatku.

Ako svedok už Paksi usvedčuje viaceré bývalé policajné špičky. Vypovedal napríklad aj proti dnes už nebohému exprezidentovi Milanovi Lučanskému.


NITRA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Obvinenie

Dôležité udalosti