V Dolnom Kubíne horel byt, z bytovky museli hasiči evakuovať 23 ľudí

Ilustračná snímka.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Oheň sa rozhorel na najvyššom, ôsmom poschodí bytovky.

Požiar bytu na Okružnej ulici v Dolnom Kubíne likvidovalo v sobotu ráno 13 hasičov. Z bytového domu evakuovali 23 obyvateľov, k vážnym zraneniam nedošlo. Uviedol to žilinský krajský riaditeľ Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Jaroslav Kapusniak.

Oheň sa rozhorel na najvyššom, ôsmom poschodí bytovky. Podľa Kapusniaka hasiči požiar lokalizovali do 30 minút, uhasiť sa im ho podarilo po hodine a pol. Zasahovali v autonómnych dýchacích prístrojoch.

„Majiteľka bytu bola intoxikovaná splodinami horenia, no nik ďalší sa pri udalosti nezranil," doplnil krajský riaditeľ hasičov.

Evakuovaným obyvateľom bytovky poskytlo mesto priestory v miestnom kultúrnom stredisku. Po uhasení požiaru a odvetraní priestorov sa podľa Kapusniaka mohli vrátiť domov.

Hasičom sa za ich rýchly zásah poďakoval aj dolnokubínsky primátor Ján Prílepok. „Vďaka ich profesionalite nedošlo k vážnym zraneniam ani škodám na majetku. Dokonca ostal suchý aj byt rovno pod tým horiacim. Veľkú spolupatričnosť a vzájomnú pomoc si prejavili všetci obyvatelia postihnutého bytového domu na Okružnej ulici," napísal primátor na sociálnej sieti.

Pri udalosti zasahovalo 13 hasičov so siedmimi kusmi techniky, z toho boli dva kusy hasičskej výškovej techniky.

✅ Skvelý zásah našich hasičov

DOLNÝ KUBÍN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dolný Kubín

Dôležité udalosti