SHMÚ varuje pred poľadovicou a silným vetrom, výstrahy platia pre väčšinu územia

Moja malá princezná: 65. a 66. epizóda
Moja malá princezná: 65. a 66. epizóda Zdroj: TASR

Pre západ a východ Slovenska vydal aj hydrologickú výstrahu.

Slováci si počas nedele musia dávať pozor na poľadovicu a silný vietor. Na svojom webe o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý v tejto súvislosti vydal výstrahy prvého a druhého stupňa. Pre západ a východ Slovenska vydal aj hydrologickú výstrahu.

Výstraha pred poľadovicou platí pre Banskobystrický, Košický, Trnavský, Prešovský a Žilinský kraj. Meteorológovia upozorňujú, že jej tvorba predstavuje možné nebezpečenstvo pre ľudské aktivity a môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. V niektorých regiónoch môžu pri zápornej teplote vzduchu môžu úhrny kvapalných zrážok lokálne dosiahnuť aj viac ako päť milimetrov.

Pre Nitriansky a Trnavský kraj platí výstraha prvého stupňa pred vetrom. Podľa SHMÚ výskyt vetra dosiahne priemernú rýchlosť 45 až 50 kilometrov za hodinu alebo v nárazoch rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu.

Opatrný treba byť aj na horách. V Banskobystrickom, Prešovskom a Žilinskom kraji môže vietor dosiahnuť krátkodobo rýchlosť 110 až 120 kilometrov za hodinu.

Hydrologická výstraha prvého stupňa platí pre Záhorie - krajný západ, konkrétne pre Senicu a Malacky, ďalej pre hornú Nitru - Partizánske, Bánovce nad Bebravou a Prievidzu, pre dolnú Nitru a Žitavu - Zlaté Moravce a pre dolnú časť povodia Bodrogu - Trebišov bez Roňavy. Pre Michalovce platí hydrologická výstraha druhého stupňa.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Poľadovica

Dôležité udalosti