Na Slovensko mieri arktický vzduch. Koncom týždňa zasiahnu krajinu extrémne mrazy

Sprevádzané budú vetrom a snehom.

Po minulotýždňovom jarnom počasí dorazil na Slovensko studený front aj s tlakovou nížou. Viacero území prevažne na východe krajiny hlásilo v pondelok ráno poľadovicu a intenzívny dážď. Pre severovýchod krajiny vyhlásil Slovenský hydrometeorologický ústav výstrahu druhého stupňa na celý deň. Celkovo má byť oblačno až zamračené, na mnohých miestach dážď, ojedinele aj mrznúci dážď.

Zdroj: shmu.sk

V utorok a v stredu sa prehánky premenia z daždivých na snehové, prípadne na dážď so snehom. Teploty budú cez deň postupne klesať na -1 až 4 stupne Celzia. Nočné teploty budú na severe nižšie, očakáva sa -4 až -9 stupňov.

Zlom nastane vo štvrtok. Na územie Slovenska začne prúdiť studený, pôvodom arktický vzduch. Výrazné ochladenie bude sprevádzať tvorba snehových jazykov. Veterné a veľmi chladné počasie potrvá až do konca týždňa. Denné teploty sa budú pohybovať v rozmedzí -7 až -2 stupne Celzia, na severe krajiny ešte nižšie -12 až -7. Pripraviť sa musíte hlavne na extrémny nočný mráz, ktorý má dosiahnuť hranicu -18 na niektorých územiach -22 stupňov.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vietor

Dôležité udalosti