Prokurátor žiada vydanie medzinárodného zatykača na podnikateľa Michala Suchobu

Obvinený je v kauze Mýtnik.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal 4.2. na Špecializovaný trestný súd návrh na vydanie európskeho a medzinárodného zatýkacieho rozkazu na podnikateľa Michala Suchobu. TV Markíza to potvrdila hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu v Pezinku Katarína Kadjáková.

Suchoba je obvinený spolu s ďalšími zvučnými menami v kauze Mýtnik. V súčasnosti by sa mal nachádzať v zahraničí.


Akcia Mýtnik

Muži zákona počas akcie Mýtnik zadržali viacero ôsob spájaných s bývalým vedením finančnej správy, medzi ktorými bol aj jej exšéf František Imrecze.

Bývalý šéf finančnej správy František Imrecze bude stíhaný väzobne

Imrecze je obvinený z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Prípad má súvisieť s IT tendrami na nákup informačných systémov za milióny eur. Zmluvy boli v utajenom režime, čo malo údajne zakryť úplatky a dopredu dohodnuté kšefty. Imrecze obvinenia odmieta. Spolu s ním stíhajú aj vplyvných podnikateľov Jozefa Brhela a Michala Suchobu.

Milionár a oligarcha Brhel sa po pár hodinách ozval zo zahraničia s tým, že obvinenia odmieta, postavil sa pred vyšetrovateľov. Súd v piatok rozhodol, že aj on ide do väzby.

Súd rozhodol: Milionár Jozef Brhel putuje do väzby pre dva dôvody

O Suchobovi zatiaľ nebolo počuť. Ani jeho advokát nevedel, či sa plánuje vrátiť na Slovensko. Vraj s ním už niekoľko dní nekomunikuje.

Do redakcie nám prišla informácia o tom, že by sa mal nachádzať v luxusnej rezidencii v Spojených arabských emirátoch. „Nedá sa to minúť, jeho Ferrari Monza SP je neprehliadnuteľné. Také auto nemajú ani miestni šejkovia," píše sa v správe.

Ak by naše súdy vydali na neho zatykač, dostať ho na Slovensko môže byť zložité. „Medzi Slovenskou republikou a Spojenými arabskými emirátmi neexistuje bilaterálna zmluva a Spojené arabské emiráty nepristúpili k nijakému medzinárodnému dohovoru," uviedol hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla.

Kto sú obvinení ľudia v kauze Mýtnik? Ich mená už veľakrát rezonovali Slovenskom. Pozrite si archívnu reportáž.BRATISLAVA/tvnoviny.sk
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Michal Suchoba

Dôležité udalosti