Medzi dvojičkami je trojtýždňový rozdiel. Britka deti počala v rôznom čase

Daniel Lipšic v Na telo plus.
Zdroj: Instagram / roberts.supertwins

Tridsaťdeväťročná Rebecca Robertsová z anglického Trowbridge skutočne otehotnela s dcérkou Rosalie iba tri týždne po tom, čo už pod srdcom nosila syna Noaha.

Sú dvojičky, no k ich počatiu došlo s časovým odstupom troch týždňov. Súrodenci Noah a Rosalie sa narodili po tom, čo ich matka Rebecca otehotnela tzv. superfetáciou, informuje Daily Mail.

Ide o zriedkavý jav, kedy dochádza k oplodneniu druhého vajíčka po tom, čo sa už v maternici nachádza iný plod. Vajíčka teda nepochádzajú z toho istého cyklu. Ide o mimoriadne zriedkavý jav, celosvetovo je zdokumentovaných asi iba tucet takýchto prípadov.

Tridsaťdeväťročná Rebecca Robertsová z anglického Trowbridge však skutočne otehotnela s dcérkou Rosalie iba tri týždne po tom, čo už pod srdcom nosila syna Noaha.

Zdroj: Instagram/roberts.supertwins

Informácia o tom, že čaká dvojičky, Rebeccu šokovala, keďže počas prvých dvoch návštev lekára snímky nenaznačovali prítomnosť druhého plodu. Tretia návšteva gynekológa však odhalila, že k štrnásťročnej dcére Summer skutočne pribudnú až dvaja súrodenci. „Ani som netušila, že je možné znova otehotnieť, keď už som tehotná,“ priznala prekvapená Britka, ktorá deti vychováva spolu s partnerom Rhysom Weaverom (43).

Dvojičky sa narodili vlani v septembri cisárskym rezom v 33. týždni pre problémy s pupočnou šnúrou, ktoré mala Rosalie. Kým Noah vážil 2 kilá, jeho sestrička mala iba niečo málo cez jeden kilogram.

Zdroj: Instagram/roberts.supertwins

Dievčatko muselo zostať v nemocnici dlhšie a domov si ju šťastní rodičia mohli priviezť až na Vianoce, dva a pol mesiaca po jej „staršom“ bratovi. Obom deťom sa však darí a rodina si naplno užíva spoločné chvíle.

Niektorí odborníci sú skeptickí a o tom, že k tzv. superfetácii dochádza, pochybujú. Rebecca, ktorá vedie firmu zameranú na detské odevy, však medzičasom podstúpila testy, ktoré vylúčili, že išlo o chromozomálnu či genetickú anomáliu.

Britka užívala lieky na plodnosť, ktoré podľa všetkého mohli spôsobiť uvoľnenie vajíčka počas prebiehajúceho tehotenstva.

Zdroj: Instagram/roberts.supertwins

VEĽKÁ BRITÁNIA/tvnoviny.sk, lm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti